Міський голова Бердичева Сергій Орлюк разом із начальником управління містобудування, архітектури та земельних відносин Олегом Савицьким та радником міського голови Артуром Іваненком перебувають з кількаденним робочим візитом у столиці Бельгії — Брюсселі. Цей візит став важливим етапом у співпраці між українськими та шведськими містами в рамках програми ICLD (міжнародного партнерства).
На нещодавній мережевій зустрічі, що об’єднала представників 13 міст України та 13 міст Швеції, команда з Бердичева презентувала свій спільний проєкт із містом Єнчепінг та єнчепінгським університетом. Проєкт передбачає створення нового житлового кварталу в Бердичеві, що стане втіленням європейських стандартів у містобудуванні.
«Цікавий проєкт, в якому шведи допоможуть нам запроєктувати у місті новий квартал. Це буде європейський погляд та пропозиція для нас, як можна будувати житлові квартали. Плануємо використати напрацювання для пропозиції інвесторам-забудовникам. Особливістю є те, що участь у проєкті беруть студенти шведського університету у Єнчепінгу. Ця зустріч є важливою у контексті деталізації завдання та розподілу обовʼязків», — зазначив Сергій Орлюк.
Олег Савицький підкреслив, що відповідно до містобудівного законодавства, для розробки детального плану території потрібні значні кошти з місцевого бюджету. «Ми сподіваємось отримати концепцію та перспективи розвитку території під будівництво безкоштовно від шведської сторони в рамках нашої партнерської співпраці», — додав головний архітектор міста.
В рамках візиту до Брюсселя команда з Бердичева також відвідала Європейську Раду та Єврокомісію, де провела робочі зустрічі з представниками Європарламенту від Швеції. Артур Іваненко зазначив:
«Маємо повну підтримку України від шведських депутатів Європарламенту, з якими спілкувались. Вони повністю підтримують ідею включення України до Європейського союзу. Отже, сьогодні дуже важливо вивчати європейське законодавство та використовувати кращі практики під час роботи в Україні. Особливо в контексті європейської інтеграції України та імплементації європейського законодавства».
Таким чином, робочий візит до Брюсселя став важливим кроком для Бердичева на шляху до реалізації європейських стандартів у містобудуванні та розвитку співпраці з міжнародними партнерами.