У всякому разі реєстрацією такої торгової марки зараз займається власник мережі магазинів «Полісся Продукт» Олександр Ракович. Заявку на реєстрацію він подав ще рік тому назад, але до сьогодні ця процедура ще не є завершеною.
Про це можна дізнатись на сайті profitmark.ua, де, до речі, онлайн можна подати заявку на реєстрацію вашої торгової марки. Також за цією адресою можна дізнатись, хто з бердичівських виробників реєстрував торгову марку з назвою нашого міста.
В першу чергу, це пивзавод, який з 2010 року почав реєструвати як торгові марки всі свої сорти пива та саму назву «Бердичівське пиво». Зрозуміли, що це робити потрібно, керівники заводу після того, як у 2006 році бердичівський підприємець Володимир Чорний зареєстрував на себе ТМ «Старий Бердичів» та випустив під цим брендом партію пива на Чуднівському пивзаводі. До речі, та торгова марка теж активна, згідно з інформацією вищевказаного сайту.
Цікаво, що в нещодавньому рейтингу найдорожчих торгових марок України, який опублікував журнал «Новое время», бренд «Бердичівське» посідає почесне місце у п’ятому десятку. З Житомирської області лише дві торгові марки увійшли до списку – «Бердичівське» та «Рудь».
Також фігурує слово «Бердичів» у назві бренду місцевого м’ясопереробного підприємства, яке хоч і розташовується за межами міста, та платить податки до бюджету району, але відоме споживачам як «Бердичівська ковбасна фабрика».
А буквально тиждень тому зареєстрована ще одна торгова марка «Щедрий Бердичів», власницею якої стала якась киянка Оксана Харченко і розповсюджується вона на «Пиво, мінеральні і газовані води та інші безалкогольні напої, фруктові напої і фруктові соки, сиропи та інші складники для готування напоїв». Невже знову хтось хоче підробити легендарне «Бердичівське пиво»? До речі, ще якийсь розумник запатентував марку «Живе Бердичівське пиво», і оскільки в класі продукції вказані не напої, а рекламна діяльність, то, напевно, він зробив це для того, щоб у слушний момент продати цей бренд.
Та найцікавішим є те, що англомовна транскрипція російськомовної назви нашого міста – слово «BERDICHEV», теж вже зареєстрована в якості торгової марки киянином Тарасом Гущею в 2012 році. Тобто наші колеги з газети, у назві якої є таке слово, вже б мали платити власнику за використання його торгової марки.
І гарна новина: українська назва нашого міста поки що не зареєстрована в якості торгової марки. І якщо цього в найближчий час не зробить міська влада, будь-хто зможе це зробити. Тоді, напевно, в кожній статті нашого видання нам прийдеться писати не назву нашого чудового міста, а щось на зразок «Б….в».
P.S. Калькулятор, який є на вищевказаному сайті, дає змогу дізнатись, скільки коштує реєстрація нової торгової марки – від 3 до 20 тисяч гривень, в залежності від термінів та інших нюансів.