Мова в цьому дописі піде про реконструкцію старого будинку на площі Соборній, яку вже понад місяць можуть спостерігати жителі нашого міста.
Колишній власник магазину «Спорттовари» продав її новому власнику, і тут закипіла робота. Спочатку велись ремонтні роботи в середині приміщення, а потім, після схвалення містобудівною радою ескізів нових фасадів будівлі, вони продовжились і зовні.
І не тільки на першому поверсі, де й знаходяться приватні приміщення, але й на другому поверсі, де знаходяться… А ось що саме там знаходиться важко охарактеризувати одним словом. Раніше там були чотири житлові квартири, в яких колись жили люди. Вже кілька років там ніхто не живе, але й статус цих приміщень незрозумілий. Вони знаходяться на балансі ЖЕКу, але деякі люди з цих квартир не виписані. Тобто вони давно мають де жити, але чекають, що може їм за цю прописку ще щось перепаде.
І в зв’язку з цим постала колізія із земельною ділянкою, яку хоче оформити новий власник “Спорттоварів”. Якби в його власності були обидва поверхи, то без всяких проблем формується нова земельна ділянка, яка включає і безпосередньо площу будівлі, та ще деяку територію для її обслуговування.
А в даному випадку власник просто подав заяву на укладання договору сервітуту, тобто спільне використання ділянки, за яку він буде платити в бюджет. І ось вже на засіданнях постійних комісій, а потім і на засіданні погоджувальної ради пішли дискусії, а чи правильно він це робить, а чому на більшу площу, як магазин, а чому з тильної сторони залив ще фундамент, а чому переоформлює через місяць після того, як вже був укладений аналогічний договір, і т.д. і т.п.
Телефоном журналісту новий власник дав відповіді на деякі з цих «чому». Так, дійсно він хотів оформити сервітут і платити кошти в міський бюджет (що до речі роблять не всі власники вбудованих приміщень – авт.) за більшу ділянку, ніж площа самого магазину. Тому що і ремонт він робить значно більшої площі фасаду, ніж займає його власність.
По суті, він вкладає більше ніж пів мільйона власних гривень на те, щоб комунальна будівля в центрі міста не лякала своїм виглядом бердичів’ян та гостей. І так, він планував з тильної сторони будівлі збудувати тимчасові або постійні складські приміщення, а взамін громадського туалету типу «дірка в підлозі» збудувати тут же громадський туалет з унітазами і водою.
Будівля ця дуже стара, не має елементів водовідведення, і тому може просто розвалитись, якщо не вжити заходів, і саме їх власник вже почав робити.
Так, є суттєве «але», адже він не є зареєстрованим підприємцем (точніше, така реєстрація припинена ще в 2017 році). Тож коли він зробить ремонт і отримуватиме кошти зі здачі в оренду магазину, його ніяк не відслідкує податкова інспекція (як і десятки інших власників комерційних об’єктів). Але він запевнив, що коли дійде до цього час, реєстрація підприємця буде відновлена.
Ось тепер не тільки депутати, але й всі бердичів’яни можуть долучитись до дискусії, де ж в цьому заголовку поставити кому.