Введення воєнного стану вплинуло на різні види діяльності і змусило припинити свою діяльність багатьох продавців. Зокрема, тих, хто працював на міжнародному ринку та займався імпортом товарів із-за кордону або їх експортом. Особливо, підприємців-приватників.
Що потрібно знати
Витримали скруту та навчились діяти в нових для себе умовах ті компанії та ФОПи, які вчасно зорієнтувались та довірили вести справи для продовження діяльності фахівцям https://dextralaw.com.ua/poslugi/eksport-import-licenzuvannya-ta-sertifikaciya/ , які знають, як втримати бізнес на плаву, дати раду паперовій тяганині та побудувати якісний алгоритм ведення економічної діяльності із зовнішніми партнерами для розвитку власної справи і отримання прибутку.
Міжнародна взаємодія для українських підприємців в наш час неабияк важлива, адже допомагає підтримувати економіку України та налагоджувати вихід на світовий ринок або підтримувати раніше розвинену співпрацю з продавцями/купцями з інших країн, значно розширюючи число послуг. Ми маємо можливість купувати речі світових виробників і щоб втримати цю можливість та розширити потрібно правильно будувати сам процес роботи не лише комунікативно, а юридично правильно. Людині, яка не має відповідної освіти і досвіду у цій сфері зробити це не вдасться.
Хто допоможе оформити документи
Звернення до фахівців Dextra Law за допомогою є єдиним правильним рішенням, що допоможе заявити про себе, як про грамотного й відповідального бізнесмена, з котрим можна сміливо домовлятись до імпорт товарів до України, або про експорт позицій, які він представляє. Юристи компанії дбають про дотримання законодавства, врегулювання роботи клієнтів у рамках існуючих торговельних обмежень, а також діючих норм міжнародного права. Це обов’язкові складові роботи, адже під такий професійний супровід навіть у складних умовах воєнного часу в Україні можливо досягти результатів, до яких прагнете.
Для різної діяльності є свої правила торгівлі та свій пакет документів, який потрібно мати.
Звернутись до юристів потрібно, якщо ви купуєте на міжнародному ринку або продаєте закордон наступні товари:
- сільськогосподарська і аграрна продукція;
- сировина;
- виробнича продукція.
Ці три напрямки торгівлі вимагають повного контролю спеціалістами – від підготовки переліку документів, без яких неможливо отримати дозволи та сертифікати на імпортування чи експортування продукції, розробки контрактів на ввіз товарів, їх комплексного аналізу і до моніторингу вимог оплати митних платежів та податків й контролю проведення фінансових операцій у обумовленій валюті. Також слід враховувати такі аспекти, як інтелектуальна власність, патент на продукцію, безпекові питання. Якщо цього не зробити, як мінімум, ви понесете фінансові та репутаційні втрати, як максимум, будете змушені припинити свою підприємницьку діяльність і закрити бізнес.
Перед тим, як зайнятись імпортом товарів, спочатку потрібно зареєструвати суб’єкт зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД), розібратись із тим, як здійснюється митне оформлення, розробити і погодити контракти, з прописаними у них платіжними умовами і умовами поставки, а також забезпечити себе юридичним супроводом з узгодженням усіх аспектів.
Не потрібно переоцінювати власні сили. Слід одразу звертатись до спеціалістів. Тим паче в непростий для України воєнний час. Є багато нюансів, які потрібно знати і враховувати. І допомогти у цьому покликана компанія Dextra Law.