Довгий час на це занедбане приміщення ніхто не звертав уваги, але кілька років тому його передали в оренду.
Після передачі від військових комплексу будівель колишнього штабу по вулиці Шевченка частину їх передали для користування міській аварійно-рятувальній службі а частину для розміщення станції швидкої допомоги. Величенька територія колишньої військової частини в центрі міста багатьом охочим не давала спокою, але з колишньою владою довго ніхто не міг домовитись про її комерційне користування.
Та, десь рік тому біля колишнього КПП стали наводити лад і виявилось, що воно вже давно в оренді у бердичівського підприємця Анатолія Мартусенка. В цьому році ремонтні роботи продовжились, як і благоустрій території, що виходить на вулицю Шевченка.
На сесію міської ради від товариства «Супереколайф», директором якого є Анатолій Миколайович, а власником його дружина, надійшли заяви про намір приватизувати приміщення КПП та продовжити договір оренди земельної ділянки, але при їх розгляді на засіданні земельної комісії, яке відбулось сьогодні, прозвучало чимало претензій до проектів рішень щодо цих заяв.
Так, голова комісії Олег Пасічник згадав, що коли надавали приміщення в оренду, орендар казав, що планує платити серйозну орендну плату в бюджет міста, а про приватизацію нічого не говорив. А заступниця окружного прокурора Олена Висоцька наголосила, що на вказаній земельній ділянці за документами крім орендованої будівлі КПП числиться ще й приватне незавершене будівництво, щодо якого відкрито кримінальне провадження за підробку документів.
Після тривалих дебатів з участю начальника земельного відділу виконкому депутати не підтримали ні проект рішення про приватизацію будівлі, ні про поновлення договору оренди землі.
До речі, на цьому засіданні комісії розглядалось чимало інших питань щодо поновлення договорів оренди землі, і як виявилось, існує правова колізія, яка не дозволяє багатьом підприємцям просто і безболісно пройти цю процедуру. Раніше договори на землю на якій є об’єкти нерухомості продовжувались простими додатковими угодами, але потім змінилось законодавство, і якщо в реєстрі нерухомості вже зникла інформація про укладений договір оренди, а протягом двох місяців перед його закінченням не було прийняте рішення про його продовження, тоді потрібно укладати новий договір.
Я вже писав неодноразово, і знову нагадав на засіданні комісії, що якби депутати давали в оренду земельні ділянки з нерухомістю не на рік, чи три, чи п’ять, а 10-15-20, то й проблеми такі виникали б набагато рідше.
Протягом найближчих днів відбудуться засідання інших постійних комісій, і якщо на них депутати підтримають заяви підприємця, то може на сесії і приймуть необхідні йому рішення, а місто прикрасить ще один об’єкт торгівлі чи сфери послуг.