Його майбутній зовнішній вигляд представили нещодавно на засіданні містобудівної ради. Цей довгобуд «прикрашає» центр Бердичева вже більше тридцяти років, і розпочинав його будувати нинішній директор кооперативного ринку Микола Васильович Адамчук.
Але в ті далекі «вісімдесяті» місто взялось «допомогти» будівництву і міська рада прийняла рішення частину ринкового збору залишати у розпорядженні ринку, який належав в той час, і юридично належить сьогодні, специфічній «громадській» організації під назвою «Укркоопспілка».
Уже в двохтисячних роках місто згадало про свою долю у цьому будівництві (2/3) і вирішило її продати. Дирекція ринку не захотіла її купувати, бо й так вважало своєю, підприємці не змогли організуватись, щоб створити пул інвесторів, клієнта на покупку довго шукали і врешті-решт знайшли в особі товариства «Полісся-продукт», власником якого є житомирський підприємець.
Покупець довго не міг розпочинати добудову, бо вирішував питання з тією третиною, яка належала ринку, і лише після багатьох судових суперечок зміг таки викупити її у ринку. Потім були суди за точність визначення земельної ділянки, перемовини з підприємцями, які до цього часу торгують фактично на території будівництва, вирішення погоджень на підключення до мереж води, каналізації та енергопостачання, ось і пройшло більше десяти років.
Про останні узгодження розповів і проектант, який представляв на містобудівній раді ескізні проекти майбутнього торгового центру. Хоча, що саме розміститься у цій будівлі до останнього ще й не вирішено. Навіть на раду було представлено проект, який може мати і двоповерхове і триповерхове наповнення. А може, навіть щось цікаве розміститься і на даху будівлі.
Здивував проектант і тим, що планується зробити торговий центр повністю енергоефективним. Тепло буде вироблятись не з газу чи дров, а за допомогою теплових насосів та холодильних вітрин. На гарних малюнках перед членами ради постала чи не ідилічна картинка справжнього європейського торгового центру, але як же вона має мало спільного з нашим теперішнім азійським ринком.
І якщо у замовників будівництва вистачить натхнення, коштів і енергії для того, щоб запроектоване втілити у житті, то Бердичів не на крок, а на цілий кілометр стане ближчим до Європи.