Стиль лофт в інтер’єрних та екстер’єрних рішеннях завойовує все більше і більше прихильників. Його лаконічність, простота, спокійний вигляд, універсальність дизайну робить його улюбленцем як серед замовників, так і серед категорії професійних дизайнерів. Інколи можна почути напівжарт про те, навіщо під час ремонту фарбувати бетон у колір бетону. Дійсно, існує величезне розмаїття віддтінків барв, якими відрізняється звичайні фарби, проте сучасні тенденції саме такі, що епоксидна фарба для бетону здатна дати фору їм усім.
Шалена популярність
Початково стиль Loft увірвався на олімп модних тенденцій та ліктями розштовхав інші дизайнерські течії приблизно у середині минулого століття. Якщо до цього часу він вважався просто “одним з”, звичайним прохідним варіантом, то саме у 50-ті роки ХХ століття виникає стійка асоціація «Loft дорівнює престиж». Елітна комерційна та некомерційна нерухомість просто вибухнула різноманітними варіаціями на теми лофту.
А починалося все, як і зазвичай буває зовсім не прагнень до прекрасного, а зі звичайних життєвих реалій. У середині ХХ століття у Нью-Йорку, виходячи з об’єктивної потреби, будівлі та приміщення промислового призначення у промзоні почали масово впорядковувати та переробляти під житлові потреби. Родзинкою цього стилю таким чином стали:
- Наявність просторого приміщення;
- Високі стелі та великі вікна;
- Мінімальне оздоблення меблями та предметами декору.
Таким чином із часом лофт перетворився на синонім певного роду свободи, асоціювався із вільним простором. Переважна більшість елементів, що використовуються для оздоблення приміщення в даному стилі, є технологічними та багатофункціональними.
Кав’ярні та ресторації
Вже кілька років поспіль саме лофт є флагманом у дизайнерському світі. Значної популярності даний стиль набуває серед власників закладів громадського харчування, нічних клубів, інших публічних місць. Наразі вельми актуальним для хіпстерських закладів та навіть дорогих ресторанів є поєднання в межах одного інтер’єру лофту з класицизмом та навіть бароко. Стиль лофт сьогодні рідко використовується у чистому вигляді, адже тривале перебування у “нерозбавленому” лофті (такому, яким він був початково у 40-х роках) може бути навіть трохи некомфортним. Тож якщо маєте задум зробити зі свого закладу щось у стилі лофт, не нехтуйте поєднанням з іншими течіями та не забувайте, що цей стиль є ідеальним саме під високу стелю.