Зараз у соціальних мережах все частіше зустрічаються оголошення про збір равликів. Для додаткового заробітку люди йдуть на так зване полювання. Їх збирають кілограмами й здають заготівельнику. Ціна за кілограм равликів коливається від 28 до 37 гривень. Все залежить від місця, де їх приймають. Якщо район — ціна нижча, якщо місто, то вища.
Заготівельник співпрацює з підприємцями, яким передає продукцію, а вони вже відправляють її за кордон. Найголовнішим є кількість, бо справа не з легких і треба вміти шукати равликів. Вони водяться у вологих місцях, хащах, лісах. Зазвичай ховаються від сонячних променів, тому найкраще збирати, коли впала роса або після дощу. У квітні-травні вони дуже активні, тож на поверхні їх можна побачити дуже багато.
На Бердичівщині вже два тижні активно займаються збором равликів. В сільських місцевостях можна було побачити людей з відрами й мішками, які навипередки змагалися, хто ж збере більше. Навіть цілими сім’ями ходили полями, лугами й лісами. Найвправніші за день заробляли понад тисячу гривень.
Досвідчені збирачі вже добре знають місця, де равликів найбільше. Тож коли є попит на цей товар, вирушають на тихе полювання. Все пов’язано з тим, що роботи у селах немає, але ж потрібно за щось жити.
До речі, равликовий бізнес існує вже давно. Вже декілька років поспіль збирають цих маленьких створінь. Равликів за кордоном скуповують для використання в косметології, але більш популярні вони у харчовій галузі. М’ясо, яке з них добувають, ціниться у ресторанах Європи. Воно дієтичне, містить вітаміни, білок, залізо й кальцій. Самі ж українці не наважуються куштувати делікатеси, які живуть у їхніх лісах.
А ще, як відомо, слимаки вміють шкодити. Навесні й влітку ці шкідники поїдають листя, квіти і плоди, а в холодну пору року переміщуються до місць, де ховають на зиму запаси врожаю.
Зазначимо, що равлики відіграють важливу роль у природі. Екологічно вони є важливими, бо впливають на цикл поживних речовин, ґрунт та рослини. Фахівці вважають, що равлики — це компонент екосистеми. І масово їх збирати можна лише отримавши відповідні дозволи від екологів.