Так, позавчора на офіційному сайті міста з’явилось невеличке повідомлення:
«Відділ державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Бердичівської міської ради повідомляє, що 04.08.2021 року о 15-00 буде здійснюватися позапланова перевірка на об’єкті самочинного будівництва за адресою: вул. Житомирська, 13, м. Бердичів Житомирської області, замовник – підприємство Облспоживспілки «Бердичівський міський кооперативний ринок».
Виявилось, що будівельну інспекцію зацікавило облаштування нових павільйонів на території ринку, які розмістились поблизу будинку адміністрації. І те, що мало б радувати як продавців, так і покупців, нині може перетворитись в об’єкт тривалих судових спорів.
Ні для кого в Бердичеві не секрет, що за останні десятиліття центральний ринок змінився до непізнаванності. Там, де стояли намети і старі прилавки, виросли сучасні торгові ряди, а де люди торгували з землі – постали нові кіоски і павільйони. Залишилось осучаснити буквально кілька торгових рядів, і тут почали ставити палки в колеса.
Все це стосується території, яка залишилась у користуванні кооперативного ринку після того, як було продано незавершене будівництво великого критого ринку. Будувати його починав Микола Васильович Адамчук, і якби міська рада (а точніше колишній міський голова) не забрали його, знайшовши лазівки в законодавстві, був би вже давно збудований і відкритий.
Сидіти без діла Микола Васильович не вміє, тому і взявся облаштовувати ту територію, яка йому залишилась. Практично всі стаціонарні магазини, які були збудовані більше п’ятдесяти років тому, зазнали ремонту та повної реконструкції, а замість відкритих та критих прилавків за кошти і на прохання підприємців почали встановлювати кіоски і павільйони.
І потрібно наголосити, що всі ці нові торгові ряди не мають характеристик нерухомих об’єктів, а є лише малими архітектурними формами (МАФ). Адже саме на цьому грунтуються нинішні претензії архітектурно-будівельної інспекції до ринку. Мовляв, ви будуєте магазини без попереднього погодження та подання відповідних декларацій. Говорять, що раз тут є залиті бетонні фундаменти, значить це вже не кіоск.
Очолює будівельну бригаду на ринку інженер з 50-річним досвідом у цій сфері, який добре знає, що фундаментом називається (тобто офіційно, в будівельних нормах і правилах) те, що знаходиться під землею, а не те, що залите зверху. Каркасні металеві конструкції нових торгових павільйонів заповнені легкими (знову ж таки за офіційним тлумаченням ДБНів) матеріалами, тобто вони аж ніяк не підпадають під визначення «нерухоме майно» і, відповідно, не будуються, а монтуються на визначеному місці.
На жаль, молоді спеціалісти нашої інспекції не хочуть нічого слухати і погрожують виписати ринку штраф розміром 86 тисяч гривень. Офіційного документу поки що не вручили, але саме напередодні Дня будівельника настрій директору ринку, та й всім його будівельникам, зіпсували добряче. Якщо будуть виписані офіційні документи про штраф, то дирекція ринку однозначно буде їх оскаржувати в суді, і ще невідомо, чию сторону він прийме.
До речі, ми вже якось писали раніше, як один підприємець судився проти аналогічного штрафу, виграв суд і навіть більше – подав зустрічний позов про відшкодування моральної шкоди, який теж майже виграв, але потім пожалів ,бердичівських інспекторів і забрав його.