Сьогодні при нестабільній економічній ситуації, відсутності попиту на окремі спеціальності та низькій заробітній платі гарні фахівці, залишають свої рідні домівки та їдуть на пошуки кращого життя. Здебільшого ці кроки характерні для чоловіків, але останнім часом це також стосується і жінок. Отже, чи є робота за кордоном для жінок? На що вони можуть розраховувати: на свої здібності та навички або на щасливий випадок, щоб отримати легальну роботу та знайти хорошого роботодавця? Компанія допоможе з інформацією, оформленням документів, відгуками тим, кого цікавить робота за кордоном для жінок.
Які спеціальності жінок користуються попитом в Польщі?
Реальним чи гарантованим можна вважати працевлаштування за запрошенням конкретної фірми, особливо коли це стосується певної професії. На жаль існує невідповідність систем освіти в різних країнах, тому шанси працювати за кордоном згідно диплому, дуже незначна. Тут слід розуміти, що влаштуватися можна за тими спеціальностями, які не мають національних, економічних чи законодавчих особливостей. Наприклад, диплом лікаря в Польщі чи іншій країні, потребує підтвердження. А жінка з дипломом програміста, дизайнера, перекладача, фотографа, стиліста має багато шансів працевлаштуватися.
Найбільш поширена робота за кордоном для українців та, що не вимагає кваліфікації та на яку не претендують місцеві мешканці – важка фізична праця. Тому зовсім не дивно побачити вчителя, який збирає фрукти або овочі, чи юриста, що працює прибиральником. Тому попити на робітників можна поділити на висококваліфіковані посади і ті, де рівень кваліфікації значення не має. Отже, в більшості країн жінки можуть знайти роботу:
- у домашньому господарстві – прибиральницею, нянею, доглядальницею;
- сферах туризму та обслуговування – працівники кафе, їдальні, барів, ресторанів, готелів, магазинів;
- сезонні пропозиції – праця на фермах, у теплицях, на полях, в садах, в лісі.
Як правило, на вакансії робота за кордоном для українців чекають жінок від 18 до 55 років без хронічних захворювань та шкідливих звичок. Така праця нелегка і вимагає витривалості, фізичних сил, дисциплінованості. За першим напрямом, частіше ви будете мати ненормований робочій день (12 годин) та один вихідний на тиждень. Але є деякі плюси – проживання та харчування за рахунок роботодавця. І тут можна розраховувати лише на офіційне працевлаштування, якщо праця нелегальна – гарантій у відповідному ставленні до працівника ніхто не дає. Є варіанти працевлаштування родиною – чоловік працює на подвір’ї або водієм, дружина в будинку. Сезонні пропозиції передбачають роботу збиральника, працівника по догляду за тваринами тощо на місяць або до півроку.
Особливості роботи в Польщі доглядальницею або швачкою
Обидві категорії відносяться до нелегких, фізично важких. В більшості випадків така посада вимагає певної кваліфікації та досвіду. Робота доглядальниці в Польщі передбачає обслуговування хворих, людей з обмеженими потребами, літніх, тому включає виконання побутових обов’язків та медичних процедур. До кандидаток висувають вимоги:
- медична освіта (диплом молодшого медперсоналу чи сертифікат про курси);
- досвід роботи, підтверджений записами у трудовій книжці чи рекомендаціями роботодавців;
- володіння мовою.
Крім того важливе значення має вміння спілкуватися і підтримувати пацієнта. Робота в Польщі для жінок швачкою передбачає зайнятість на фабриках та в ательє, що займаються пошиттям одягу, білизни, домашнього текстилю, ремонтом і реконструкцією готових виробів. Виробництва мають сучасну техніку, процеси автоматизовані, робочі місця відповідають вимогам європейських стандартів безпеки.