Роки тому головним державним банком вважався Ощад, про який навіть після ребрендингу або добре, або ніяк. Але згодом до переліку державних банків, які виривають першість, потрапив і Укрексімбанк, і Укргазбанк, і Приват. Саме у цих чотирьох держбанках зосереджено близько половини усіх активів банківської системи України.
Новий голова правління «Укргазбанку» Родіон Морозов забезпечив проведення рестайлінгу банку, який почав називатися «UGB Еко банк», хоча за правилами чинного правопису української мови слово «екобанк» мало би писатися разом.
Представники «Укргазбанку» свого часу були залучені до розроблення нової державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», оскільки вони мають досвід подібної діяльності та фокусуються на складних інвестиційних кейсах. Проте дії керівництва UGB попри все видаються трохи химерними.
Про що мова?
Скандал довкола рестайлінгу банку «Укргазбанк» виник на ґрунті оновлення зовнішньої ідентичності банку, зокрема логотипу та загального стилю бренду, який був представлений ще далекому у вересні 2022 року.
Критика даного ребрендингу в основному стосувалася оновленого логотипа, який і користувачі соцмереж, і експерти в галузі вважали вельми схожим на наявні логотипи багатьох інших компаній. Певні елементи дизайну та колірні рішення видавалися їм просто таки кричуще «зплагіаченими». Та основний недолік цього редизайну на думку загалу полягав у тому, що новий логотип занадто простий і ніби як не виправдовує витрачених на нього коштів.
За повідомленням, які тоді з’явилася у ЗМІ, вартість такого оновлення стилю стала вельми значною, що викликало обурення серед громадськості. Головна претензія українців полягає в тому, що «Укргазбанк» є державним банком, себто витрати на цей сумнівний ре дизайн майже напевно були покриті коштом платників податків.
Тендери на рекламу та відеоролики
Опісля того, як ця інформація стала загальновідомою, у середині суспільства почали ширитися запитання не тільки щодо сумнівної естетичної цінності нового дизайну, але й про прозорість самого процесу вибору підрядника для розробки даного проєкту. Ці чинники значною мірою вплинули на рівень довіри через цілком обґрунтовані сумніви щодо можливого завищення вартості послуг або понад те — непрозорих умов тендеру.
У багатьох медіа та соціальних мережах з’явилися численні обговорення щодо того, чи було доцільно під час дії воєнного стану витрачати вельми значні суми на зміну логотипа та візуального стилю в період, коли багато компаній, у тому числі державні, постають перед фінансовими труднощами через економічне падіння в країні.
Згідно з тендерною документацією на «Прозоро», у другому кварталі 2024 року «Укргазбанк» збирався замовити виготовлення іміджевого рекламного відео своєї бізнес-діяльності приблизно на 45 секунд за 3 мільйони 650 тисяч гривень, при чому без належної конкурентної процедури закупівель та без використання електронної системи відкритих торгів.
Кредитування сфери енергозабезпечення
Родіон Морозов наполягає, що напрям енергозабезпечення залишається спеціалізацією UGB. Розширюється концепція від зеленого банкінгу до сталого розвитку, що включає медичну сферу та інфраструктурні проєкти. Цей портфель продовжує зростати. Одним з перспективних напрямів фінансування є відновлювана генерація для власних потреб бізнесу.
Актуальною метою таких інвестиційних кредитів є облаштування автономних систем сонячної генерації для згладжування піків енергоспоживання. Такі інвестиції окуповуються за п’ять років.
Також банк готується фінансувати проєкти, де генерація поєднується з акумуляцією електроенергії. Адже відсутність акумуляції є однією з нагальних проблем українського енергоринку.
Наче й ініціативи правильні, і слова також, а щось тут все ж таки не збігається.