Помічали, який попит має подарунковий папір, різні коробочки, картонні сумочки для пакування подарунків, милі маленькі пакетики? Різні фактури, форми, розміри, кольори, матеріали… Очі розбігаються. А все чому? Бо як є цінним безпосередньо сам подарунок, так не менш цінним є і його паковання. Вважається, що навіть якась абищиця принесе значно більше задоволення отримувачу презенту, якщо вона красиво та зі смаком запакована.
Тренд на крафт
Та все вище перераховане має стосунок не лише до подарунків, презентів та сувенірів. Оточити своє життя красивими речами — цілком нормальне прагнення кожної людини. Естетика повсякдення, так би мовити. Останнім часом все більше виробників будь-якого виду продукції усвідомлюють, що якісне та красиве паковання — це величезний плюс як для зовнішнього вигляду продукції, так і для її позитивного сприйняття покупцями. Тому є сенс звернути увагу на Крафт-пакети оптом, які є чудовим екологічним варіантом для упакування найрізноманітніших товарів. Завдяки величезному асортименту паперових крафтових пакетів, можна з легкістю перетворити свій бізнес на дійсно ошатну справу. А нанесення логотипу бренду на все своє паковання стане не лише класичним варіантом брендування, а й своєрідною рекламою.
Який варіант паковання обрати?
Сучасний ринок пакувальних засобів пропонує достатньо широкий асортимент різноманітної тари для персоналізації власної справи. Найбільш популярними вважаються наступні варіанти:
- Крафт-пакети;
- Пакети дой-пак із замком зіп;
- Гасет-пакети з центральним швом;
- Пакети з пласким дном;
- Кур’єрські та сейф-пакети;
- Поліетиленові та поліпропіленові пакети.
Кожен виробник робить вибір на користь саме того виду пакетів, які максимально ефективно зберігатимуть його продукцію, захищатимуть її від впливу зовнішніх факторів, матимуть презентабельний зовнішній вигляд та набір підхожих фізичних властивостей.
За умови такої різноманітності паковань крафтові паперові пакети зазвичай мають більше прихильників як серед власників бізнесу, так і серед покупців. Адже саме крафт асоціюється з екологічною безпекою. Не кажучи вже про те, що це дійсно має стильний вигляд. Останні тренди на речі у вінтажному та ретростилі теж значно підвищили популярність крафтового паковання. Ще якихось 15 років тому ні в кого й думки не виникало, що можна взяти цупкий коричневий папір і загорнути в нього презент чи квіти. А сьогодні це мегатренд, який не збирається відходити найближчим часом.
А як без паковання?
На пальцях однієї руки, певно, можна перерахувати бренди, які свого часу зробили ставку на відсутність паковання продукції та увійшли в світову історію економіки як унікальне явище. Тут можна згадати про всесвітньо відомий бренд косметики Lush, який зробив відсутність упаковки своєю фішкою. Починалася історія з того, що цьому стартапу просто не вистачало капіталу на все одразу: запустити виробництво, платити заробітну плату й податки, оренду, закуповувати сировину і тару.
Ось на останній графі й погоджено було зекономити. Пізніше такий підхід переріс в повноцінну екологічну концепцію, направлену на мінімізацію використання паковання. Свою косметичну продукцію вони стали випускати у твердому вигляді (мило, зубна паста, шампуні, гелі для душу, лосьйони) і називали її naked. Для нас це слово зазвичай означає “голий” і перекладається як оголений, голослівний, незахищений, безволосий, неприхований, позбавлений чогось. Ось і вийшло, що продукція позбавлена паковання теж naked. Наразі компанія наголошує на важливості такого підходу, адже його застосування зробило можливим зменшити так званий екологічний слід виробництва та споживання, а також значно підвищити рівень екологічної свідомості серед споживачів.
Звісно, такий шлях доступний далеко не всім виробникам. Адже абсолютна більшість продукції в світі все ж потребує упакування як зогляду на фізичну форму та властивості продукту, так і задля елементарної санітарної безпеки.