Сьогодні, коли всі усвідомили і зрозуміли, для чого країні потрібна армія та військові, варто згадати, що ще якихось п’ятнадцять – двадцять років тому все було по-іншому.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Українську армію скорочували, військове майно продавали, а колишні військові частини передавали органам місцевого самоврядування.
Саме така доля спіткала кілька військових містечок і на території нашого міста. Але завдяки тому, що військове містечко по вулиці Короленка, яке в народі більш відоме під назвою «інтендантський», знаходилось в зручному місці, то більшість його будівель були орендовані, а потім і викуплені для потреб підприємницької діяльності.
За деякі з них була навіть серйозна конкуренція, коли підприємці змагались за право отримати приміщення в оренду. В підсумку, в колишніх будівлях військової частини сьогодні розміщені переробні та швейні цехи, оптові склади, майстерні з переобладнання автомобілів, магазини, житлові квартири та ще багато-багато об’єктів бізнесу і не тільки.
Поряд з відремонтованими старими приміщеннями збудовані абсолютно нові будівлі, які органічно вписались в загальний облік мікрорайону.
Але поряд з ними є й будівлі, які за ці роки без ремонту і реконструкції повільно старіють та руйнуються. Саме такою виглядає двоповерхова будівля колишньої казарми, яка розташована в північно-західному кутку колишньої військової частини.
Тут було дуже затишно, багато зелені і в часи, коли повним ходом готувалось відкриття нового промислового ринку на території колишнього стройового плацу, говорили, що тут може бути в майбутньому готель чи навіть санаторій.
Але кому саме дісталось ця будівля було тоді великим секретом. Офіційно її взяла в оренду та потім викупила житомирська фірма, але подейкували, що насправді її залишив «для себе» колишній міський очільник. Скільки разів потім ця будівля перепродувалась сказати важко, але багато разів її арештовували і врешті-решт в 2020 році вона «випливла» на електронних торгах як майно, заставлене в заставу під банківський кредит.
Оцінили її тоді в 377 тисяч гривень і переможцем аукціону стала знову ж житомирська фірма, яка займається будівництвом, в тому числі, і в Бердичеві.
Невідомо, як ця фірма планувала використовувати це приміщення, але після аукціону фактично на об’єкті нічого не змінилось, руйнація продовжується, а слідів нових господарів не видно й близько.
Всі металеві частини з будівлі вирвані, міжповерхові перекриття обвалились, та й дах в багатьох місцях вже теж перестав виконувати свою функцію. Чого тут стало більше, то це зелені. Тільки тепер це вже не дерева та кущі, а непролазні хащі, які оточують з усіх боків стару казарму, а в її підвалах мешкають зграї здичавілих собак.
Можливо, якби двадцять років тому цю будівлю взяв в оренду якийсь реальний, а не підставний підприємець, то тут дійсно могло б бути або нове виробництво, або офіси, або житло, а так…