Відповідний проект рішення виконкому було оприлюднено на Офіційному сайті міської ради, але під час останнього засідання виконкому на розгляд його не виносили.
У проекті рішення під назвою «Про погодження місць розташування автоматів для реалізації води питної в тару споживача (пунктів розливу)» вказано, що це погодження дійсне протягом шести місяців з моменту прийняття рішення при дотриманні:
– вимог Законів України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», «Про захист прав споживачів»;
– «Правил благоустрою міста Бердичева»;
– відсутності обґрунтованих скарг мешканців міста.
Про те, що ці автомати вже давним-давно встановлені, в проекті рішення не вказано нічого.
Погодження мають надати підприємцям Михайлу Головку (на 49 автоматів) та Богдану Гуцало (на 31 автомат).
На автоматах, що нині в Бердичеві є чи не в кожному дворі багатоповерхівки великими буквами написана назва торгової марки «Долина плюс», на документах, які скотчем приклеєні до деяких автоматів написана назва фірми, яка замовляла дослідження води МПП «Супутник», але ніде не вказані прізвища підприємців, яким нині оформляють погодження.
Запитавши телефоном представників приватного підприємства «Долина плюс», яке разом з СПП «Супутник» зареєстровані в селі Чернівецької області, а чому ж вони не оформляють місця встановлення автоматів на себе, почув відповідь, що автомати їм не належать. Мовляв, ми тільки воду поставляємо, а автомати утримують місцеві підприємці. І, дійсно, підприємці, записані у проекті рішення виконкому, зареєстровані в Бердичеві, але коли до одного з них вдалось додзвонитись, то він сказав, що він лише водій?..
Крім того, з сайту ТМ «Долина плюс» не було зрозуміло, де ж вони добувають воду для постачання автоматів на Житомирщині. У Вінниці є адреса (до речі, там відкрита кримінальна справа по недотриманню режиму водокористування), в Тернополі є адреса, а в Житомирі – немає. Але представник фірми запевнив, що це лише проблема з сайтом, а воду вони беруть із свердловини в Сінгурах.
Крім автоматів бренду «Долина плюс» в Бердичеві встановлені й інші автомати з продажу, наприклад, ТМ «Водолій». І поспілкувавшись з підприємцем, який обслуговує ці автомати (на кожному з них є телефон підприємця і акт перевірки оформлений саме на нього) вдалось дізнатись, що йому ніхто не сказав, що готується таке рішення виконкому.
Коли він встановлював свої автомати, тоді у виконкомі просто не знали як їх оформляти, тому й сказали, мовляв, оформимо потім, і ось це «потім» настало, але його ніхто не попередив.
За логікою, питаннями продажу води та розвитку торгової мережі мало б займатись управління економіки, яке має в своїй структурі відділ торгівлі, але в проекті рішення відповідальним за його виконання чомусь вказано першого заступника міського голови Бердичева Артема Азізова.
Можливо, це просто технічне рішення, яким буде приведено у відповідність містобудівні документи на ці малі архітектурні споруди, а, можливо, це якийсь етап конкурентної боротьби, адже ринок питної води в нас весь час розширюється, та й ціна її постійно зростає.