Підіймально-транспортне обладнання широко застосовується на багатьох вітчизняних підприємствах, без нього неможливо обійтися при підйомі та транспортуванні всіляких важких і великогабаритних вантажів. При цьому одним з найбільш затребуваних видів такого обладнання на сьогоднішній день є крани мостового типу, зокрема, кран-балки.
Ефективність роботи, конструкційна простота та порівняно невисока ціна роблять ці вантажопідйомні пристрої дуже популярними у різних сферах господарської діяльності, починаючи від промислового виробництва і закінчуючи будівництвом. Особливу роль мостові крани мають для логістичних і ремонтних компаній, які мають великий виробничий оборот.
Що стосується робочих умов, то експлуатуються сучасні крани мостові в більшій мірі в закритих приміщеннях (в обмежених просторі). Це є однією з їх головних переваг, що сприяє безперебійній роботі. Але в той же час бувають випадки, коли крани мостового типу монтуються на відкритих майданчиках; правда, тут частіше застосовуються не класичні опорні мостові крани і кран-балки, а козлові крани (які також відносяться до даного типу).
Загальне у всіх цих кранів – наявність моста, що переміщається по підкранових коліях (рейках) із підвішеним вантажопідйомним механізмом (найчастіше – це електрична таль). При цьому у підвісних мостових кранів і кран-балок рейки прикріплюються до капітальних конструкцій будівель, де вони розташовані; у опорних аналогів – на опорах, розміщуваних по обидві сторони робочого майданчика; а у козлових кранів – на землі, точніше – на бетонованій поверхні.
Крани мостового типу діляться на однобалочні і двобалочні (відповідно до кількості основних балок у конструкції моста). За допомогою однобалочних кранів можна піднімати вантажі масою від 0,5 до 16 тонн, а їх максимальний прогін може досягати 40 метрів. У свою чергу, вантажопідйомність двобалочних аналогів дозволяє виконувати операції з вантажами навіть масою понад 100 тонн, їх прогін при потребі може бути більше 40 метрів.
Різновид кранового обладнання слід вибирати відповідно до потреб кожної конкретної ділянки, де йому належить працювати. При цьому до уваги повинні прийматися всі можливі фактори: вантажопідйомність, необхідна ширина прогону і висота підйому, частота використання, тип вантажів, потреба у додаткових засобах безпеки тощо.
Якщо ви не впевнені, які функції і комплектацію повинен мати ваш кран, можете скористатися допомогою професіоналів, наприклад, звернутися до провідного українського виробника кранової техніки – на Київський завод підіймально-транспортного обладнання, де вам порадять: що саме краще вибрати. Треба відзначити: правильно підібраний підйомний кран здатний не тільки швидко й ефективно переміщати вантажі, але й мінімізувати витрати на внутрішню логістику.
До речі, на Київському заводі ПТО можна не тільки купити кранове обладнання в стандартному (загальнопромисловому) виконанні, але при необхідності замовити вибухозахищений або пожежобезпечний кран для роботи в екстремальних умовах або з небезпечними вантажами (наприклад, в ливарному цеху, на виробництві вибухових речовин або у шахті).
Про сучасне кранове обладнання більш детально можна дізнатися на сайті КЗПТО https://kzpto.com.ua