Не вдаючись глибоко в історію цього ремонтного винаходу людства, скажемо просто, що наливні підлоги отримали свою заслужену популярність відносно нещодавно. Проте вже певний час популярність її на ремонтно-будівельному театрі тільки збільшується щороку. І не лише в Україні, а й за кордоном, адже кожен кваліфікований майстер, інженер та будівельник встигли не тільки ознайомитися з технологією наливної підлоги, а й не одноразово попрацювати з нею напряму, дослідити її поведінку під дією амортизації, за різних умов експлуатації тощо. Спеціалісти великих фірм гідно оцінили всі технічні характеристики новинки, тепер час зробити те ж саме усім іншим.
Чому саме така?
Наливна підлога має безліч переваг перед своїми звичними аналогами. Спеціалісти з ремонтних робіт та клієнти люблять її за зносостійкість, несприйняття до механічних пошкоджень, а також за чудовий опір навіть хімічним забрудненням. На що, погодьтеся, здатна далеко не кожна поверхня.
Основні переваги:
- Гігієнічність — наливна підлога є суцільною, тому не містить ніяких з’єднань на своїй поверхні, а це означає, що бруду чи порохам просто нікуди буде забиватися, чи за щось зачепитися. Суцільне полотно підлоги дуже гарно прибирається та якісно миється. Що робить її наявність прямо таки омріяною, наприклад, у медичних закладах. А також у музеях, закладах громадського харчування, освітніх та муніципальних закладах тощо.
- Міць та витривалість — на сьогодні стійкість до механічних та хімічних пошкоджень наливних підлог вважається найбільшою серед аналогів.
- Естетичність — є можливість обирати не тільки кольори майбутньої підлоги, а й оздоблювати її різноманітними декоративними елементами, які підкаже дизайнер інтер’єрів.
- Бонуси — часто такий тип підлоги має й інші переваги, як-то шумопоглинання, легкість в ремонті, комфорт для ходіння, простота експлуатації.
Дійсно, наливні підлоги можуть легко позмагатися з іншими видами за першість в усьому.
Якісна підлога варта вкладень
Поговорюють, коли режисерові Крісу Коламбусу студія «Warner Bros.» погодила знімальний бюджет першої частини книжкового бестселера «Гаррі Поттер» у 125 мільйонів американських доларів, перше, що він замовив на ці кошти — це підлога для декорації Великої зали школи Гоґвортс. Підлогу виготовляли підрядники зі справжнього каменю, тож по-справжньому левова частка бюджету пішла буквально під ноги.
Тоді, на початку двотисячних років, коли ще було достеменно невідомо, чи буде студія знімати продовження фільму, чи взагалі окупиться ця франшиза, таке фінансове рішення режисера видавалося трохи дивним, надто сміливим і доволі сумнівним. Одним словом, спонсори проєкту мали певні питання й трішечки так напружилися. Проте вже через кілька років суцільного знімального процесу у павільйоні фільму за фільмом (нагадаємо, загалом їх вийшло вісім, і це тільки по основній франшизі, не рахуючи недавніх «Фантастичних звірів», які також мають сцени в цій локації) “раптово” виявилося, що Коламбус насправді геній передбачення.
За оцінками експертів, дешевша підлога давно потребувала б не просто ремонту чи реконструкції, а повної заміни й неодноразово. Так що вкладення в якісний матеріал підлоги, які спочатку видавалися надмірними, не просто виправдали себе, а й призвели до значної економії надалі, у бюджетах майбутніх стрічок.
Пан Коламбус, певне, не був на той момент ознайомлений з технологією наливної підлоги, інакше є підозри, що саме її він міг би й обрати.
Якщо ви переглядаєте цю серію фільмів щоразу на Різдво, то маєте непогано так уявляти, скільки пар ніг протягом років знімання (і це не по одному дублю!) топталися по цій підлозі. І не лише актори й масовка ходили туди-сюди, а й знімальна команда з усім можливим обладнанням. А якісна підлога роки потому все ще як новенька!
Тому…
Тож перед тим, як піддатися на вмовляння свого внутрішнього скупаря і погодити проєкт дешевшої підлоги для власних потреб, подумайте ще разочок про якісну наливну підлогу, аби за кілька років не довелося платити ще й за неї (за класикою жанру — вдруге), витрачати фінанси, власний час та нерви на повторні ремонтні роботи.