Завдання будь-якого HR-фахівця — перетворити співробітників на сильну команду та створити для них максимально комфортні умови праці. Та коли частина колективу працює віддалено, вони не отримують такої ж уваги від компанії, як штат. Це може позначатися на ефективності їхньої роботи — через відсутність глибокого розуміння цінностей чи інтересів бізнесу. А також, відбитися на рівні задоволеності своєю роботою — бо відчуття ізоляції не дає змоги насолоджуватися працею в колективі.
Тому сьогодні говоримо, як створити комфортну корпоративну атмосферу для віддалених співробітників. Підготували поради щодо вибору корпоративних подарунків, ідеї привітань на будь-яке свято й лайфгаки для зміцнення командного духу та підвищення відчуття задоволеності роботою всередині віддаленої команди.
Організуйте більше неформальної взаємодії
Коли люди особисто не знайомі між собою, між ними формується досить велика емоційна дистанція. Тому віддалений працівник з меншою ймовірністю буде пропонувати своєму менеджеру нові ідеї або ж зважиться поскаржитися. З іншого боку, особисті знайомства та відчуття близькості підвищують рівень задоволення від роботи, бо людина отримує колектив, де можна вилити злість на вередливого клієнта, попліткувати про життя, розпитати відгуки про службу доставки готової їжі.
Як же створити умови для неформальної взаємодії у колективі з віддаленими фахівцями? Ось кілька ідей:
- запропонуйте команді колективне навчання (фахове чи вивчення англійської), яке вони також зможуть обговорювати у спільному чаті;
- організуйте групові зустрічі з психотерапевтом, наприклад, щоб команда могла краще переживати стресові ситуації — у нашій країні це дуже актуально;
- проводьте щотижневі відеоконференції, на яких варто обговорювати не лише роботі, а й особисті питання — у кого як пройшов тиждень, хто чим займається (хобі чи особисті проєкти).
Також, повідомте колектив, що в разі потреби вони завжди можуть звернутися до керівництва з особистими питаннями. Це підвищить довіру до компанії.
Джерело: gifty.in.ua
Пропонуйте гнучкі умови праці та підтримуйте здоров’я команди
Кожна людина має свої години активності — комусь краще працюється вранці, комусь ввечері чи навіть вночі. Тому обов’язково обговоріть це питання з працівниками та узгодьте вашу взаємодію з урахуванням їхнього персонального графіка.
Також, пам’ятайте про важливість ергономіки робочого місця. Тому поцікавтеся, чи має співробітник зручний стіл та освітлення, навушники для участі у відеоконференціях. Якщо ні, то можете компенсувати йому облаштування робочого куточка та купівлю потрібних гаджетів. А щоб працівник не забував про турботу від компанії, тут буде ще кращою ідеєю, якщо ви ці гаджети забрендуєте (додасте лого компанії).
Турбуватися про здоров’я команди можна і більш предметно. Наприклад, компенсуючи витрати на консультації з психологом чи забезпечивши страхові поліси.
Робіть приємні сюрпризи та замовляйте корпоративні подарунки
Однією з частин корпоративної культури великих компаній є проведення спільних свят та підготовка подарунків. Тому обов’язково запрошуйте віддалених працівників та свої корпоративи. Якщо вони не мають змоги приїхати, потіште їх на відстані — надішліть кошик з ласощами чи абонемент на відвідування СПА.
Також не забувайте про святкові привітання та подарунки, які не обов’язково мають бути коштовними. Ось кілька варіантів практичних подарунків:
- блокноти — замовляйте з фірмовим брендуванням або ж креативним дизайном, щоб вразити;
- екоторбинки — завжди стануть в пригоді, а ваше брендування ще й прорекламує компанію;
- сертифікати на покупки як приємний бонус до зарплатні;
- компактні масажери чи спортивний інвентар, аби співробітники мали змогу розім’ятися після роботи;
- свічки та ароматичні палички для створення комфортної атмосфери під час роботи.
Аби працівники відчули ще більше турботи з боку компанії, не забувайте й про їхні сім’ї. Обов’язково надсилайте подарунки до зимових свят дітям, а якщо замовляєте абонемент в спортзал, оберіть сімейний варіант для парних тренувань.