Вчора і сьогодні в приміщенні Бердичівського виконкому переселенців, для яких тимчасовим прихистком стала наша громада, приймали фахівці обласного офісу представництва фонду УВКБ ООН.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Така мобільна бригада вже проводила виїзні прийоми в багатьох громадах нашого району та інших районів області, і ось,нарешті, завітали і до Бердичева.
ООН надає грошову допомогу тимчасово переміщеним особам, які підпадають під певні критерії, і саме тому для оформлення такої допомоги потрібно надати чимало документів.
Люди, які приходили на прийом фактично сформували дві черги – перша для перевірки наявності документів, а друга вже для внесення даних до спеціальної бази.
Тому декому довелось повертатись за якимись документами, хтось приносив копії, хтось оригінали. Спеціалісти фонду ніякі копії не залишали в себе, просто вводили їх дані до комп’ютерів. Програма автоматично звіряє ці дані з реєстрами та з тим, чим отримували переселенці вже допомогу від ООН, чи ні. І лише потім, на банківський рахунок надходять кошти.
У міськвиконкомі постарались зробити зручним перебування людей у черзі, додали стільців, розповідали і пояснювали за потреби, але все одно, справа ця виявилась тривалою і непростою.
В перший день прийняли близько 150 чоловік, на другий планували стільки ж. Тим, хто не встигне, радили їхати в Житомир, де працює постійний офіс фонду.
Довідка:
Багатоцільова програма допомоги від УВКБ ООН – це одноразова грошова допомога людям, що виїхали з регіонів, постраждалих від воєнних дій. Розмір допомоги становить 2220 гривень щомісячно на особу протягом 6-ти місяців. Програма реалізується в таких містах та областях відповідно: Львів, Черкаси, Кропивницький, Полтава, Кременчук, Запоріжжя, Дніпро, Житомир, Київська область, Харківська область. Хто може звернутися по допомогу від УВКБ ООН?
Ви можете звертатися до наших пунктів збору даних, якщо ваша родина не отримувала раніше допомогу від міжнародних організацій, має дохід, менший за 5200 грн на особу, та належить до таких категорій та критеріїв вразливості :
* переселенці, які перемістилися після 24.02.22 року
* особи, що НЕ переміщувалися після 24.02.2022, але постраждали від воєнних дій у таких в таких областях, як Дніпропетровська, Полтавська, Одеська, Запорізька, Кіровоградська, Черкаська, Харківська, Чернігівська, Сумська (перелік може бути доповнений);
* люди, що через воєнні дії були вимушені залишити свої домівки, але повернулися до постійного місця проживання (зокрема, і з-за кордону).
ОБОВ’ЯЗКОВІ КРИТЕРІЇ ВРАЗЛИВОСТІ ДЛЯ УСІХ 3-х вищезазначених категорій, що дають можливість подати заявку на допомогу:
* родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
* родина, яку очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
* родина з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають: інвалідність, хронічні захворювання. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
* прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).
Гаряча лінія УВКБ ООН: 0 800 307 711.
Для збору даних мають бути присутні всі члени родини. Для сімей, членами яких є маломобільні люди, які не можуть прибути до пункту реєстрації, допускається реєстрація за оригіналами документів (за умови надання медичної довідки, що підтверджує їхній стан здоров’я).
Інформація, яку необхідно буде надати:
* ПІБ згідно з документом, що посвідчує особу;
* місце та дата народження, номер телефону (на який вам надійде СМС про надходження коштів!);
* податковий номер (необхідний для виплати допомоги);
* свідоцтво про народження дітей (за наявності);
* номер банківської картки (необхідний для виплати допомоги). Картки “єПідтримка” не підходять.
* будь-які документи, що підтверджують приналежність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо)