Логістичний центр «Оберіг–26» – ініціатива, яка об’єднала бердичівлян та небайдужих людей з інших міст України і з різних куточків Європи. Сюди доставляють вантажі з-за кордону, привозять гуманітарну допомогу й жителі Бердичівської громади та друзі-волонтери з декількох регіонів країни. Її сортують, комплектують і відправляють військовим ЗСУ, у міста та села, що найбільше постраждали від війни, і видають найнеобхідніше вимушеним переселенцям. Команда центру діє не покладаючи рук, гнучко та оперативно реагуючи на всі виклики часу, щоб допомогти якомога більшій кількості людей.
Ми чекали на весну, але за кілька днів до березня до нас прийшла війна. З першого дня повномасштабного російського вторгнення в Україну керівники благодійних організацій «Бердичівський БФ “Оберіг–26”» Ірина Піскун і «Відкрите Серце» Петро Залізний, які вже багато років разом із командою волонтерів допомагають учасникам АТО/ООС та їх родинам і чимало разів возили гуманітарні вантажі на Схід України, зібралися, порадилися й прийняли рішення. Зателефонувавши друзям-волонтерам, обговорили шляхи допомоги людям, сконцентрувавши увагу на гуманітарних питаннях. Доцільним було створити логістичний центр на базі БФ «Оберіг–26», адже ще раніше між Міністерством оборони України та благодійною організацією було підписано Меморандум про співпрацю. «Відкрите Серце» і Бердичівський БФ “Оберіг–26”» об’єдналися і почали діяти за підтримки Міністерства соціальної політики України. Постійно співпрацюють із Генеральним штабом ЗСУ та Офісом Президента України. Розташувалися в одному з приміщень на Європейській. Наприкінці лютого до спільної справи долучилися пів сотні волонтерів. З кожним 24-го лютого було укладено договір про здійснення волонтерської діяльності. Організатори Логістичного центру «Оберіг–26» знайшли помічників за кордоном, налагодивши зв’язки з мером м. Краків у Польщі і партнерами з Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, США, Канади та інших країн, звідки отримують гуманітарні вантажі.
Разом, крок за кроком – до Перемоги
Впевнено, крок за кроком, за покликом душі, з вірою в серці, об’єднані любов’ю до Батьківщини та прагненням служити людям, вони рухаються до Перемоги. І кожний день – це внесок у боротьбу, допомога захисникам і тим, хто опинився в гарячих точках, підтримка сімей, котрі змушені були залишити свої оселі та проживають нині у Бердичеві. Є люди, котрі йдуть назустріч, зміцнюють надію і роблять внесок у важливу та необхідну справу. Свого часу виникли проблеми через дефіцит пального. Організатори Логістичного центру «Оберіг–26» шукали його, де могли, допомагали й друзі та знайомі. Фахівці Міністерства соціальної політики, ознайомившись із роботою ЛЦ, перерахували потрібні кошти для забезпечення перевезення гуманітарних вантажів з Європи, розповів Петро Залізний: «У перші дні війни працювали зранку до пізньої ночі. Бувало, розвантажували по чотири великі фури в день. Допомагали волонтери, переселенці та небайдужі люди, збиралося по 200 добровільних і безкорисливих помічників. Насамперед ми допомагали та щотижня продовжуємо допомагати нашим військовим. Відправляли вантажі в Ірпінь, Бучу, Бородянку, Макарів. Пересувались, оминаючи трасу… Їздили на Сумщину, Чернігівщину й Одещину… Зараз надсилаємо допомогу на передову нашим захисникам – військовослужбовцям 26-ї артилерійської бригади. Йдуть назустріч усі, до кого звертаємося: підприємці і люди різних занять. Співпрацюємо також із Житомирським ТЦ «METRO»… Нині в команді Логістичного центру «Оберіг–26» – близько 20-и волонтерів». Їх чекають у містах на тимчасово окупованій території, на Херсонщині та Харківщині. І коли приїжджають буси з гуманітаркою, важко передати словами, що відчувають люди, котрі потребують продуктів, одягу й медичних засобів… Петро Миколайович згадує, як відправилися на Київщину, в Іванківську громаду, що пережила окупацію рашистів: «Орки підірвали міст над річкою Тетерів, замінували поля, був відсутній зв’язок. Нас супроводжували військові. Приїхали в одне село. Дороги були вкрай засмічені і зруйновані ворогами, від яких ховалися люди. Наших захисників радо й захоплено вітали діти, їм мужні чоловіки дарували цукерки. І ми привезли різні продукти та смаколики…»
У Миколаєві Логістичний центр «Оберіг–26» відкрив свою філію. У нескорене місто-герой, місто сміливих і сильних духом, щотижня їдуть фури або буси. Волонтерів мотивують героїчна боротьба українського народу, незламність наших захисників, які боронять рідну землю. «Командою сильних, мужніх та безстрашних» називає згуртований волонтерський екіпаж організатор центру Ірина Піскун. На сторінці у Фейсбуці гуманітарний хаб щодня фіксує події, підтримує інших добрими посланнями та своїм оптимізмом: «День 191. 2. 09. 2022 р. Миколаїв. І, як завжди, п’ятниця, у нас і старий, і малий», «День 194. 05. 09. 2022 р. Миколаїв. Передали бійцям медицину, аптечки, сітку, продукти харчування, чай, каву. Наші дівчатка напекли булочок із джемом – порадували хлопців», «День 195. 06. 09. 2022 р. Миколаїв. Приїхала чергова допомога місту… Продуктовий набір виживання для вимушених переселенців сьогодні видаємо… Завітали наші друзі-американці, передали деяку допомогу нашим захисникам».
Важливими є кожна дія, кожна справа: автівка для захисників, спальники і продукти харчування та предмети першої необхідності, тактичні аптечки, каремати й повербанки для ЗСУ, гуманітарна допомога геріатричним закладам та психоневрологічним інтернатам на Київщині, медикаменти для Одеської обласної лікарні, продовольчі пайки для переселенців… А слова подяки від тих, кого підтримують, та довіра людей – найбільша нагорода: «Ви неймовірні… Ваш внесок безцінний. Дуже дякуємо всій команді, а також доброчинцям з Європи, які допомагають усій нашій країні протистояти військовій агресії…» Протягом п’яти місяців війни було відправлено і видано понад 500 тонн гуманітарної допомоги, розповіли організатори логістичного центру.
У залі ЛЦ «Оберіг–26» – продукти, одяг і взуття для жінок, чоловіків та дітей, засоби гігієни, медицина тощо. Все розсортовано, розфасовано та систематизовано. Кожний волонтер відповідає за певну ділянку роботи. Ведуться облік, аналітика та використання матеріальних засобів, повідомив Петро Залізний. Поки журналісти спілкувалися з представником центру, телефон у робочому кабінеті розривався: розпитували про відправлення вантажів, можливість отримати дитячі підгузки і вологі серветки та чимало іншого. З понеділка по середу, з 10:00 до 16:00, надають допомогу вимушеним переселенцям із різних регіонів України, які нині проживають у Бердичівській міській ТГ. У спеціальній комп’ютерній програмі центру на даний час зареєстровано 3440 родин ВПО. Постійно фіксуються відвідування тих, хто завітав уперше, вдруге чи втретє. Шостого вересня до черги записалося 300 переселенців. Діана з м. Карлівка Полтавської області, по якому в травні російські війська завдали ракетного удару, отримувала все необхідне для маленької донечки Мії: «Вперше нам видали велику допомогу на 2 тижні, а її вистачило на півтора місяці. Сьогодні знову прийшли до центру. Щира подяка за підтримку…» Тетяна з Бучі проживає в Бердичеві з двома маленькими дітьми: «Спочатку ми отримали засоби гігієни. Нам допомагають дитячим харчуванням. Мит тут – уже вдруге. Всі волонтери ставляться до відвідувачів із розумінням та увагою».
Команда Логістичного центру «Оберіг–26» усіма прагненнями і діями разом з партнерами та помічниками наближає Перемогу і вірить у міць ЗСУ, у мир, який незабаром настане. Невипадково центр, котрий допомагає захисникам і постраждалим від війни жителям України, у відомих інформаційних виданнях називають одним із найпотужніших гуманітарних хабів.
Використано фото з Інтернет-ресурсів
та групи Логістичного центру «Оберіг–26» у мобільному додатку