Людина живе і створює прекрасне, керує науковим прогресом, підкорює раніше недосяжні вершини, але часом її винаходи її ж і знищують. Минуло вже 38 років з того моменту, коли сталася аварія на Чорнобильській АЕС. Абсолютно руйнівна сила радіації забрала багато життів невинних людей, а тисячі й донині відчувають її вплив на власне здоров’я.
Наразі ми розуміємо, чому сталася Чорнобильська катастрофа. Це змішання всіх смертельно небезпечних факторів, які могли існувати: недосконалість конструкцій, порушення технологій будівництва, неякісні будівельні матеріали, але найголовніше – байдужість до безпеки життя людей.
26 квітня 1986 року – це точка зворотного відліку для життів тих, хто вимушений був пережити жахіття найбільшої катастрофи за всю історію ядерної енергетики. 8,5 мільйонів людей було опромінено, а близько 155 кв. км землі було забруднено.
Не останню роль у ліквідації наслідків аварії відіграли бердичв’яни. Рятувальники бердичівської пожежної частини СДПРЧ-9, а також військові. Вони жертвували своїми життями та здоров’ям, як і багато інших українців.
Сьогодні, 26 квітня, Бердичів разом зі всім небайдужим світом схилить голову на знак вшанування світлої пам’яті ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у тому числі й бердичів’ян. Біля міського пам’ятника ліквідаторам аварії з самого ранку зібралася юрба. Покласти квіти прийшли представники міської ради, Бердичівської РВА, артисти палацу культури, просто небайдужі містяни, а також самі чорнобильці.