Поліція вкотре застерігає жителів Бердичівщини від ошуканств, що вчиняються від імені банківських та фінансових працівників, псевдо правоохоронців або ж купівля-продаж товарів через мережу Інтернет.
30 червня до Бердичівського відділу поліції звернувся 42-річний місцевий житель, повідомивши про підозріле зникнення зі свого банківського рахунку 950 гривень. Як з’ясувалося, напередодні на мобільний зателефонував нібито працівник банку і попросив продиктувати персональні дані рахунку задля налаштування системи, яка начебто дала збій і банківська картка чоловіка заблокувалася. Заявник виконав прохання, а в подальшому отримав СМС-повідомлення про зняття коштів зі свого банківського рахунку.
А 43-річний чоловік на сайті одного з Інтернет-контентів знайшов оголошення про продаж мобільного телефону за привабливою ціною.
Під час розмови продавець попросив відразу сплатити 2380 гривень, мовляв, на телефон багато покупців. Чоловік пристав на цю пропозицію і перерахував визначену суму на банківську картку незнайомця. Однак своєї покупки він так і не дочекався, а «продавець» класично відключив телефон.
Зрозумівши, що його ошукали, потерпілий звернувся за допомогою до правоохоронців.
«Вищевказані події були кваліфіковані як шахрайство. У рамках розпочатого за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України досудового розслідування поліція встановлює особи пройдисвітів і їх місцезнаходження, а також вживає заходів для відстеження руху коштів», – прокоментував т.в.о. начальника Бердичівського відділу поліції Олександр Богун.
Водночас правоохоронці застерігають: будьте обачними у фінансових справах. Встановлення шахраїв та їх притягнення до відповідальності не гарантує повернення коштів ошуканих людей. Не довіряйте незнайомцям. У жодному разі не повідомляйте дані ваших банківських карток Проводячи розрахунки через Інтернет, не повідомляйте стороннім конфіденційних відомостей. За необхідності користуйтесь можливістю після оплати товару.