В понеділок відбулось чергове судове засідання у справі, за якою, цілком можливо, колись будуть згадувати історію Бердичева в період з 2022 до 202? року.
Адже найвищі посадові особи міста «вляпались в історію», яку розбурхали і підігріли їхні політичні конкуренти, тож відмитись від неї буде непросто і одним, і іншим.
Але, по суті. На чергове засідання прийшли обвинувачувані перший заступник міського голови (слово «колишній» відносно нього ще рано говорити) Артем Азізов та директор МКАРСу Павло Котик, їхні адвокати, представник потерпілої сторони (а може навпаки, виграшної?), секретар міської ради Богдан Коляда, прокурор Дмитро Балабанов та суддівська колегія у складі: Людмила Хоцька (голова колегії), Юрій Базюк та Олександр Яковлєв.
Суд продовжив вивчення письмових доказів у справі, і знову потягнулось нудне зачитування документів, вшитих до товстої теки, основну частину яких складали подорожні листи та звіти про використання палива на майже всі автомобілі комунальних служб Бердичева. У цьому томі більшість документів стосувалась діяльності підприємства «Бердичівкомунсервіс».
Але воно не було монотонним, адже переривалось виступами Азізова та адвокатів, які звертали увагу суддів на нові й нові нестиковки у матеріалах справи та подавали клопотання, щоб визнати ці докази нікчемними. Зокрема, знову на паперах було зафіксовано, що в один і той же час директора комунсервісу Ігоря Максимова допитували та вилучали документи в двох різних місцях. Знову в документах не вказувалась присутність на всіх слідчих діях одного і того ж майора з СБУ, який підпис свій ставив, а слідчий чомусь забував його вносити в протокол.
На основі цих нестиковок Азізов заявив, що постанова прокуратури від 25 квітня 2022 року, погоджена окружним прокурором Віталієм Шпаком, була видана з перевищенням повноважень, а слідчі дії проводились не тоді, як це зазначено в документах. Суддя Яковлєв ще раз перепитав, чи немає цієї постанови у початкових матеріалах слідства і щось собі занотував.
Але прокурор Балабанов цього разу теж не мовчав, і коментуючи ситуацію, коли картки на паливо, закуплені КП «Бердичівтеплоенерго» (а лише їм це вдалось на початку війни) передавались іншим комунальним підприємствам міста та укладались договори про зберігання бензину на ТОВ «Техсервіс», назвав такі дії керівництва міста НЕЛОГІЧНИМИ, що, мовляв, і свідчить про їхній злочинний характер.
Після розгляду документів шостого тому адвокати знову звернули увагу суддів, що до цього часу у справі ще не було жодного документа про те дизпаливо, розтрату якого інкримінують посадовцям. Вони ще раз наголосили, що справу забили непотрібними паперами лише для того, щоб показати якусь грандіозну роботу прокуратури та затягнути її розгляд.
Головуюча суддя зазначила, що оцінку всіх численних клопотань Азізова судді нададуть у нарадчій кімнаті після вивчення всіх матеріалів справи, а поки що суд відкладає слухання до наступних визначених дат 5 і 16 вересня. Скільки томів вдасться вивчити на тих засіданнях, побачимо незабаром.