Вся Україна знає чимало страшних історій про київських забудовників, які збирали гроші інвесторів, обіцяючи «золоті гори» та сучасні квартири в житлових комплексах, а натомість скелети багатоповерхівок роками бовваніють на вулицях столиці, а ошукані інвестори оббивають пороги судів.
В Бердичеві таких історій раніше не чули, тому що багато років ніхто не хотів будувати тут багатоквартирні будинки. І лише згодом на наше місто «кинули оком» забудовники з Хмельницького, а міському керівництву вдалось переконати їх, що тут вони матимуть всебічну підтримку і сприяння.
Першою ластівкою хмельничан став ЖК «Шевченківський». І хоча назва «житловий комплекс» не дуже підходить для відносно дешевої типової однопід’їздної дев’ятиповерхівки, але для Бердичева він став символом змін та нового етапу розвитку. Згодом ці ж забудовники більш-менш успішно збудували ще ЖК «Резиденція» біля міськвиконкому.
Здавалося б, в «Шевченківському» вже давно щасливо живуть мешканці, які наважились першими в Бердичеві вкласти свої кошти в майбутнє житло, але судові справи, які останнім часом розглядають кілька суддів бердичівського суду, дають привід у цьому сумніватись.
Позиваються ці мешканці до житлового кооперативу «Щасливе життя», який офіційно за паперами був забудовником комплексу, а нині ця юридична особа вже припинила своє існування. Тож по суті, позови ідуть до його ліквідатора Бондарчука Віталія Васильовича, який одночасно є засновником багатьох подібних «кооперативів».
Суть позовів така: свого часу забудовники запропонували мешканцям ЖК «Шевченківський» (та й не жителям теж) збудувати їм у дворі капітальні гаражі. Хто погодився, той сплатив немалі кошти (як пайові внески до кооперативу) і отримав незабаром у користування дійсно капітальні і гарні гаражі з підвалами. Вже кілька років люди ними користуються, але документів про право власності на них так ніхто їм і не передав. Замість документів на капітальні споруди в них є лише довідка про паркомісце з навісом.
Ще коли починали будувати ці гаражі у міської влади були сумніви щодо законності їхнього розміщення в даній містобудівній зоні, можливо через це забудовники і не змогли їх правильно оформити. Але ж людей, які заплатили близько десяти тисяч доларів за майбутній гараж ніхто тоді не попередив, що в майбутньому можуть бути проблеми.
Саме ці не попереджені (ошукані) інвестори сьогодні і взялись доводити свою правоту в суді. Вони вимагають витребувати необхідну документацію у ліквідованого кооперативу та в податковій інспекції міста Хмельницького, де він був зареєстрований та ухвалити нарешті рішення про видачу документів про право власності на гараж як об’єкт нерухомості, який можна за необхідності продати, обміняти чи подарувати.
Поки що різні судді Бердичівського суду провели попередні засідання або ж вказали позивачам на потребу додавання необхідних документів. Який буде хід цих судових справ та їхні результати ми постараємось проінформувати бердичів’ян, адже тим, хто знову буде мати справу з цими забудовниками, треба знати і про такий «досвід».