Для того, щоб розповісти, чим вона закінчилась, потрібно спочатку нагадати, з чого вона починалась.
3 травня 2018 року працівники Слідчого управління ГУНП в області спільно з Управлінням захисту економіки ДЗЕ Нацполіції та під процесуальним керівництвом прокуратури регіону затримали помічника судді Бердичівського міськрайонного суду за вимагання та отримання хабаря у сумі понад 10 тисяч гривень. Про що, відповідно, одразу сповістили і сайти національної поліції і прокуратури.
За куцою інформацією, яка була в тих повідомленнях, нам вдалось зрозуміти, про якого помічника якого судді йдеться, та взяти коментар у голови суду щодо інциденту. Потім ця справа якось випала з поля зору, адже після розслідування її передали до Андрушівського суду задля об’єктивності судового розгляду (схожим чином було і з суддею Дубцовим, коли Козятинський суд виправдав його).
І лише сьогодні вона знову з’явилась в інформаційному просторі, коли інформаційний портал 368.media опублікував новину: «В Бердичеве помощник судьи получил два года тюрьмы».
Просто повторювати цю новину ми не стали, а звернулись через Фейсбук за коментарем до самого обвинувачуваного. І вже за кілька хвилин до редакції зателефонувала адвокат, яка сказала, що після прийнятого Андрушівським судом вироку, на якому базувалась замітка інтернет-порталу, є ще один документ, прийнятий цією ж суддею наступного дня – ухвала про описку у тексті вироку.
Тобто, якщо у вироку було сказано «два роки позбавлення волі», то в ухвалі – «звільнити від покарання у зв’язку з закінченням строків давності». І як розповіла адвокат, поки що її клієнт ще думає, чи подавати апеляцію на це рішення (щоб отримати повністю виправдальний вирок), чи просто забути цю всю історію, як страшний сон.
Ще три роки тому ми в своїх публікаціях висловлювали припущення, що «давач» хабаря міг бути співробітником поліції, який спеціально спровокував злочин, і адвокат опосередковано підтвердила такі припущення. Мовляв, подібні пропозиції надходили і до інших службовців, але вони свідчити про це в рамках судового розслідування не погодились.
За матеріалами обвинувачення помічник судді збирався допомогти прохачу відтягнути розгляд його справи, щоб закінчились терміни розгляду та її закрили за давністю. За іронією долі, саме такий спосіб допоміг і йому самому добитись потрібного рішення суду.
Напевно, цей шлях добре знають і судді, і прокурори, і поліцейські… І щоб ним пройти, потрібно зовсім небагато – кожному з цього тріумвірату просто нічого не робити.