Сьогодні, готуючи замітку про відновлення будівництва притулку для собак, вдалось поспілкуватись з керівником будівельної фірми, яка починала це будівництво.
Я запитав, чи не захоче він брати участь у тендері на закінчення будівництва притулку. Але у відповідь почув, що якби не чиїсь забаганки, то притулок давно був би збудований, повертатись сюди він навряд чи захоче, але прикро, що на пустому місці завели кримінальну справу, яка, в кінці-кінців, розсипалась у суді.
В судовому реєстрі можна знайти підтвердження слів будівельника, і завершилась ця справа великим “пшиком” зовсім недавно, в травні цього року. Бердичівський суд ухвалив закрити кримінальне провадження по справі у зв’язку з тим, що після повідомлення особі про підозру закінчився строк досудового розслідування, визначений статтею 219 КПК України.
Далі, з тексту ухвали: «30 вересня 2019 року у кримінальному провадженні було складено та затверджено обвинувальний акт та 04 жовтня 2019 року (це відповідно до супровідного листа прокуратури, згідно ж зі штампом суду про одержання 07.10.19) обвинувальний акт направлено до Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області.
З цього слідує, що обвинувальний акт був направлений до суду поза межами строків досудового розслідування, які з врахуванням даних матеріалів провадження (строк ознайомлення сторони захисту не включається у строк досудового розслідування) закінчилися 01 жовтня 2019 року. З урахуванням викладених вище обставин звернення до суду обвинувального акту навіть 04.10.19 у цій конкретній ситуації не має вирішального значення, адже у будь-якому випадку визначений ст. 219 КПК України строк був порушений стороною обвинувачення.»
Тобто, прокурори мимовільно чи свідомо, на три дні спізнились з поданням до суду обвинувального акту, і в зв’язку з цим «похоронили» всі свої річні зусилля по пошуку доказів з обвинувачення будівельників в розтраті бюджетних коштів.
Чому ще три роки тривав судовий розгляд з тексту цієї ухвали незрозуміло, але в будь-якому випадку будівництво притулку виявилось замороженим саме на цей термін.
Чи понесуть якусь відповідальність прокурори за те, що 4 роки в Бердичеві «тягнули кота за хвіст» і не давали вирішити головну проблему міста, стане питанням, відповіді на яке не з’явиться ніколи.