Правоохоронці наголошують, що на час воєнного стану діє чіткий порядок, який у межах закону визначає питання легального озброєння населення мисливською вогнепальною нарізною, гладкоствольною зброєю та набоями до неї. У решті випадків, які не підпадають під існуючі вимоги, діють норми Кримінального кодексу України. Будьте відповідальними!
Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya
5 квітня увечері у Вчорайшенскій громаді Бердичівщини інспектори реагування патрульної поліції місцевого райвідділу під час зовнішнього огляду 43-річного киянина виявили автомат АКС-74У та набої до нього. Жодних дозвільних документів на зброю та боєприпаси у чоловіка не виявилось. За першочерговими відомостями, чоловік тимчасово проживає у місцевій громаді, а автомат привіз зі столиці.
Поліцейські слідчо-оперативної групи Бердичівського райвідділу зафіксували обставини та вилучили зброю та набої, які направлять на експертне дослідження.
За вказаним фактом розпочата перевірка походження зброї у рамках кримінального провадження за ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України. Подібні протиправні дії караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.
Правоохоронці нагадують про існуючі особливості видачі громадянам України дозволу на придбання, зберігання та носіння мисливської зброї та набоїв до неї під час дії воєнного стану. Так, передбачено скорочений порядок надання громадянам дозволу на придбання, зберігання та носіння мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї та набоїв до неї. Детальніше з умовами можна ознайомитись тут або зателефонувавши у відповідний підрозділ ГУНП в Житомирській області (0412) 407-857.
Також звертаємо увагу, що Рішенням Ради оборони Житомирщини від 4 березня 2022 року на території області посилено контроль за поводженням з вогнепальною зброєю. Відтак, пересування у населених пунктах зі зброєю дозволяється лише тим, хто знаходиться при виконанні службових обов’язків (несе чергування, здійснює патрулювання відповідно до наказів командування). В інших випадках – зброя особового складу має залишатися у спеціально обладнаних для її зберігання місцях.