18 січня до поліції звернулась бердичівлянка із заявою про шахрайство. Нині у рамках досудового розслідування поліцейські встановлюють особу, причетну до правопорушення. Разом з тим правоохоронці закликають громадян бути більш обачними, укладаючи угоди купівлі та продажу у віртуальному просторі.
До Бердичівського райвідділу поліції звернулась 38-річна місцева жителька. Заявниця розповіла, що вирішила продати власну жіночу сумочку, про що й розмістила оголошення на відповідному Інтернет-сайті. Наступного дня їй у месенджер написала незнайомка, яка зацікавилася пропозицією і погодилася придбати товар через послуги доставки сайту. Водночас вона надіслала лінк, за яким продавцю нібито потрібно було підтвердити операцію продажу. Заявниця виконала всі умови, вказані у посиланні, серед іншого вказала конфіденційну інформацію своєї банківської картки. За деякий час виявила, що з її рахунку зникли гроші – понад 32 тисячі гривень.
Нині у рамках розпочатого кримінального провадження за ст. 190 (Шахрайство) КК України поліцейські встановлюють особу, причетну до вказаного діяння.
Водночас поліцейські вкотре закликають громадян не бути легковажними і не довіряти незнайомцям. У ситуаціях, схожих на вищевказану, варто дотримуватися низки простих правил:
– у разі покупки чи продажу речей на торговельних сайтах, ведіть спілкування з потенційними клієнтами лише у спеціальних чатах;
– не переходьте за посиланнями в особистих повідомленнях, які вам відправляють нібито для покупки товарів чи повернення коштів;
– у жодному разі не надавайте свою особисту інформацію (таку як номер банківської картки та паролі) стороннім особам;
– не контактуйте з неперевіреними продавцями на торговельних інтернет-майданчиках та вебсторінках, для збереження своїх заощаджень користуйтеся послугою доставки з післяплатою.
Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей.