Шахраї точно не стоять на місці, а щоразу дивують нас своїми схемами. Цього разу в їхню пастку потрапили кілька бердичів’ян.
Відомо, що 29-річна мешканка міста отримала повідомлення про, здавалося б, непоганий підробіток. Робота онлайн і не потребує великих зусиль — що ще може бути краще? Тож дівчина погодилася й почала виконувати обов’язки, простіше кажучи, бронювати номери в готелях. Що найцікавіше — свою першу зарплату вона таки отримала. Але ж ми говоримо про шахраїв, тому фінал історії був не дуже приємним. Згодом дівчина отримала пропозицію викупити дорожчі номери. І тут, на жаль, мешканка Бердичівщини потрапила на гачок. Вона перевела гроші на кілька різних рахунків, але повернути їх не змогла. Коли 29-річна дівчина звернулася до куратора, їй повідомили, що для отримання коштів потрібно знову заплатити чималу суму.
За весь час шахраї отримали від неї 29 тисяч гривень — приблизно дві середні місячні зарплати.
Другий випадок стався з 73-річним чоловіком. Люди пенсійного віку легко піддаються впливу, особливо через низькі виплати, яких ледве вистачає на життя. Цього разу шахраї скористалися цим. В інтернеті чоловік побачив оголошення про можливість оформити соціальну виплату. Звісно, він перейшов на сайт, адже державну допомогу можна отримати, але тільки через офіційні сторінки. Не вдаючись у деталі, пенсіонер ввів номер своєї карти. Проте замість зарахування отримав сповіщення про списання майже тридцяти тисяч гривень. Страшно уявити, як почувалася літня людина, коли побачила це повідомлення, адже така сума майже непідйомна без допомоги рідних.
У добу новітніх технологій ми звикли замовляти багато товарів через інтернет. Зрозуміло, що це зручніше, ніж бігати містом у пошуках потрібного продукту, а покупку можна здійснити одним натисканням за кілька секунд. Шахраї активно користуються цією можливістю, часто обдурюючи людей. Саме так сталося з чоловіком середнього віку з Бердичівщини. Він замовив акумулятори та інвертори, заплативши за них 320 тисяч гривень. Це чимала сума, адже вона дорівнює середній зарплаті українця за два роки. У результаті покупець не отримав ні товару, ні грошей.
Виходить, що загалом аферисти обдурили мешканців Бердичівщини на більш ніж 300000 гривень, а це звісно число неймовірного масштабу для багатьох людей.
Тож варто бути свідомими й дбати про безпеку в інтернеті. Особливо важливо пояснити рідним і близьким, як не потрапити у пастку шахраїв.