Друзі, дослухайтесь до наших порад та застережень. Приділіть кілька хвилин свого часу та прочитайте про шахрайські схеми, аби в майбутньому не потрапити на гачок до аферистів.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Лише за минулий тиждень до Бердичівського райвідділу поліції звернулося п’ятеро жителів громад із заявами про ошуканство.
Двоє чоловіків повідомили телефонним незнайомцям конфіденційні відомості карток та секретні коди. У результаті 56-річний містянин втратив 103 тисячі гривень, а житель Гришковецької громади – понад 35000 гривень.
Пенсіонерка з Бердичева хотіла отримати фінансову допомогу від держави, натомість отримала кредит у розмірі 15000 гривень.
38-річний чоловік надіслав 20 тисяч гривень завдатку для придбання автомобіля та до цього часу його так і не отримав.
А житель с. Бистрика випадково підтвердив шахрайський платіж та втратив понад 6000 гривень власних заощаджень.
Нині за всіма вказаними фактами поліцейські розпочали кримінальні провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) КК України та встановлюють причетних осіб.
Водночас бердичівські поліцейські закликають громадян дотримуватись правил інформаційної безпеки:
– перевіряйте будь-яку інформацію, що пов’язана з обігом ваших коштів. Ніколи й нікому не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, CVV2-код, паролі, що надходять в SMS-повідомленнях.
Також будьте обережними із підозрілими посиланнями: перед тим, як натиснути на лінк, запропонований через смс, чат-боти або у месенджерах, перевірте достовірність інформації в офіційних джерелах. Для цього ознайомтеся з публікаціями на урядових сайтах, проконсультуйтеся за телефонними «гарячими лініями» або у банківських установах.
Здійснюйте купівлю товарів лише через перевірені вебсайти та продавців, завжди ознайомлюйтесь з відгуками про них та користуйтеся послугою післяплати.
Будьте уважними, не дайте себе ошукати та не дозволяйте пройдисвітам збагатитися вашим коштом! Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим!