У понеділок тут визначали міру запобіжного заходу для киянина, якого затримали в Бердичеві на чужому мікроавтобусі.
Про це дізнались активісти місцевої самооборони та прийшли подивитись в очі тим, хто чомусь з Ірпеня виїхав на новенькому бусі та з численними «трофеями», які поліція знайшла в місці їх тимчасового перебування під Бердичевом.
Вони почали діяти швидше, ніж суд. Прив’язали до стовпа на розі вулиць Житомирська та Грушевського дружину обвинуваченого у крадіжці авто та ще одну жінку, яка приїхала свідчити на засідання, а потім ще й облили їх зеленкою
Поліція, правда, швидко втрутилась, жінок відв’язали, а активістів до судової зали не пустили. В приміщенні суду на додаток до штатної охорони, додали ще кілька працівників поліції.
Журналіста в зал засідання теж не пустили, тож дізнатись про прийняте рішення довелось лише від прес-служби суду (публікується нижче). Також нижче публікуємо повідомлення від прокуратури з цього приводу.
Натомість, свідки розповіли для преси чимало обставин, які, суд, напевно, брав до уваги. Так, вони розповіли, що більше двох тижнів сиділи разом в одному підвалі в Ірпені. Анатолій (так звати затриманого) раніше був у складі тероборони міста, і навіть сам мер давав йому автомат ( в усякому разі він так їм про це розповідав).
Щодня російські військові заставляли їх виходити, щоб вони могли їх порахувати. Анатолія роздягали догола, щоб знайти слід від зброї, але побачивши його наколки, махнули рукою, мовляв, зекам ніхто б її і не дав.
А 30 березня в Ірпінь зайшли передові частини українських збройних сил, і сказали, що зараз тут буде гаряче, тому краще покинути місто. Всі, хто був у їхньому підвалі розмістились у три автівки ( в тому числі і той самий бус), та петляючи між БТРами обох сторін, змогли вибратись в Київ, де вийшла частина втікачів.
Що цей бус не належить Анатолію, його пасажири не знали, але вони розповідали, що в тому пеклі вже ніхто не зважав ні на документи, ні на що. Покинутих автівок в Ірпені було багато. Він їх довіз до Житомира, де їх зустрів племінник.
Але, напередодні суду їм зателефонувала жінка Анатолія та попросили приїхати на судове засідання, щоб засвідчити, що він їх врятував, як і багатьох інших жителів окупованого міста. Та на момент нашої розмови, їх ніхто не викликав на засідання, і навряд чи це зробили потім.
Отже, будемо і надалі слідкувати за такою незвичною справою і розповідати про її перипетії читачам.
Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області:
Органи досудового слідства підозрюють даного громадянина в незаконному заволодінні транспортним засобом, вчиненим із проникненням у сховище (ч. 2 ст. 289 КК України), а також у крадіжках, скоєних в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 185 КК України).
Під час розгляду клопотання з’ясувалося, що наприкінці минулого тижня потерпілий (житель Бердичева) заявив до поліції про зникнення свого фургона «Mercedes-Benz Vito» сірого кольору, якого через воєнні дії не зміг забрати з охоронюваної стоянки в Ірпені. А невдовзі правоохоронцям стало відомо, що авто, схоже на розшукуване, перебуває… поблизу бердичівського ринку.
Підозрюваним в угоні виявився раніше судимий житель Київщини. У судовому засіданні він розповів, що хотів вберегти транспортний засіб від загоряння внаслідок бомбардувань і що охоронець стоянки сам передав йому ключі для перегону авта у безпечне місце. Наприкінці березня чоловік із своєю дружиною вирішив евакуюватись – на цьому ж фургоні, за допомогою якого вивіз з Ірпеня ще вісьмох людей, а також речі, які «при дорозі стояли у сміттєвих пакетах».
Громадянин переконував, що узяв майно з метою зберігання та подальшої передачі власникам, але зробити цього не встиг: за місцем його перебування вилучили з десяток мобільних телефонів, п’ять ноутбуків, декілька цифрових фотоапаратів, електроінструменти в заводських упаковках, а також новий жіночий та чоловічий одяг із бирками. Двох власників правоохоронці уже встановили (це жителі Ірпеня, котрі мусили терміново виїхали з міста), тож чоловіку повідомили ще й про підозру у скоєнні крадіжок під час воєнного стану.
За наслідками розгляду клопотання й вивчення долучених до нього матеріалів суд постановив узяти чоловіка під варту терміном до 60 діб, а також виконав передбачений законодавством обов’язок із застосування застави як альтернативного запобіжного заходу. У даному випадку її розмір становить майже 200 тис. грн.
Повний текст судової ухвали буде оголошено 08 квітня.
Пресслужба Житомирської обласної прокуратури:
Прокурором Бердичівської окружної прокуратури забезпечено участь у розгляді клопотання щодо обрання запобіжного заходу підозрюваному у незаконному заволодінні транспортним засобом з проникненням на охоронювану стоянку та крадіжці, скоєній в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 289, ч. 4 ст. 185 КК України).
З врахуванням позиції прокурора щодо скоєння особою тяжких злочинів, 04.04.2022 суд помістив підозрюваного під варту з можливістю внесення грошової застави на суму майже 200 тис. грн.
Як нещодавно повідомлялося, у Бердичеві 01.04.2022 викрили та затримали раніше судимого жителя Київської області, який на початку березня скоїв низку крадіжок із помешкань окупованого Ірпеня та викрав із охоронюваної парковки автомобіль марки Mercedes-Benz. «Мародер» тривалий час роз’їжджав на краденому авто, аж поки, за іронією долі, під час покупок на ринку не потрапив на очі власника автомобіля. Ним виявився місцевий житель, який ще на початку війни залишив авто на автостоянці та у зв’язку з окупацією Ірпеня не зміг його забрати.
У ході досудового слідства встановлено скоєння фігурантом справи й інших злочинів – серії крадіжок з осель жителів окупованого Ірпеня. З тимчасового місця проживання підозрюваного, у Бердичівському районі, вилучено значну кількість награбованого чужого майна: одяг, ноутбуки, мобільні телефони, фотоапарати, електроінструмент та різну побутову техніку.
Наразі, за інформацією, що містилася в ноутбуках, вже розшукали двох потерпілих, тривають пошуки інших.
Досудове розслідування, за процесуального керівництва Бердичівської окружної прокуратури, проводить Бердичівський райвідділ поліції.