Житомирською обласною прокуратурою спільно з Управлінням стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України та слідчим управлінням ГУНП в області викрито групу осіб, які протягом тривалого часу займались виготовленням, зберіганням, перевезенням, пересиланням та збутом психотропних речовин.
Так, 2 жовтня 2021 року, у м. Бердичеві, Житомирської області, в межах досудового розслідування кримінального провадження, наркогрупу «спіймали на гарячому», із значною кількістю (точна вага встановлюється) свіжовиготовленої психотропної речовини – амфетаміну, розфасованого для перевезення та збуту наркозалежним особам.
В гаражі, де були обладнані «нарколабораторії», проведено санкціоновані обшуки та виявлено ємності із прекурсорами, хімічними речовинами, обладнання для виготовлення психотропу, електронні ваги, грошові кошти, засоби зв’язку, тощо.
Прекурсори необхідні для виготовлення психотропної речовини регулярно отримували шляхом поштових відправлень.
За даними слідства, психотропну речовину, з метою збуту, виготовляли двоє осіб, один з яких мешканець міста Бердичів, Житомирської області та інший – мешканець міста Львів, 31 та 23 роки відповідно.
Наразі двоє осіб затримано у порядку ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України (незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, та збут психотропних речовин у великих розмірах, вчинені групою осіб). Вирішується питання про повідомлення про підозру вказаним особам та про застосування до них запобіжного заходу.
Тривають невідкладні слідчі (розшукові) дії, встановлюється причетність вказаних осіб до вчинення аналогічних злочинів та їх спільники.
Житомирська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво.
Досудове розслідування проводить Головне управління Нацполіції в області.
Санкцією зазначеної статті передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.