Довіряючи друзям, рідним чи знайомим платіжний засіб, ви ризикуєте втратити кошти. На жаль, саме у таку ситуацію потрапила жителька Житомирського району, яка тимчасово проживала у м. Бердичеві. Виявивши зникнення з рахунків понад п’яти тисяч гривень, вона одразу звернулась до поліції.
48-річна заявниця вказала, що запідозрила у крадіжці жительку м. Бердичева, в якої декілька місяців винаймала кімнату.
Оперативники кримінальної поліції з’ясували, що власниця житла, 37-річна бердичів’янка, допомагала квартирантці, яка на той час хворіла, з купівлею харчових продуктів. Для цього вона надала господині коди доступу до своїх банківських карток, а та, для зручності, навіть приєднала їх до свого банківського застосунку. За інформацією, наданою з фінансової установи, 5300 гривень були переведені у готівку в одному із місцевих банкоматів.
У вчиненому бердичівлянка зізналась, чужі гроші вона витратила на власні потреби.
За фактом крадіжки (ч. 4 ст. 185 ККУ) слідчі поліції, за процесуального керівництва Бердичівської окружної прокуратури, повідомили жінці про підозру. Відповідно до чинного законодавства такий вчинок може обернутися для фігурантки кількарічним ув’язненням.
Водночас поліцейські закликають громадян бути більш розсудливими та відповідальними у фінансових питаннях.
Запам’ятайте: довіряючи будь-кому ваші платіжні засоби та коди доступу до рахунків, ви віддаєте у розпорядження сторонніх осіб власні кошти.
У низці випадків таке рішення зумовлене певними обставинами (хвороба, тривала відсутність), тож у такому разі варто офіційно оформлювати дозвіл та всі необхідні умови для розпорядження вашими коштами.
Якщо ж так трапилося, що ви розголосили стороннім конфіденційну інформацію, негайно зверніться до банківської установи та змініть паролі доступу до рахунку та банківського застосунку.
Бердичівський районний відділ поліції