Та, ніяк, скаже кожен бердичівлянин, який роками може спостерігати, що зали з гральними автоматами ростуть як гриби. А більш допитливі зможуть пригадати кілька гучних новин, коли все ж пробували або побороти це незаконне явище, або хоча б зімітувати таку боротьбу.
Найгучнішою, звичайно ж, була заява генерального прокурора Луценка влітку 2017 року про те, що в Бердичеві прокуратура не лише «кришує» нелегальні автомати, а вже й утримує їх.
Після цього місцеві прокурори розгорнули «справжню боротьбу» з цим електронним змієм і в лютому 2018 року відзвітувались для громадськості, що закрили кілька гральних автоматів у різних містах області та вилучили більше 80 гральних комп’ютерів.
«Безкомпромісна боротьба» тривала ще кілька місяців, і влітку 2018 року в Бердичеві по вулиці Соборній, 4 теж вилучили меблі і комп’ютери в залі під вивіскою «Космолот». І це нічого, що зовсім поруч такий же «Космолот» приймає «космонавтів» і сьогодні – і вдень, і вночі.
Можливо, ми б теж не догадались, що ця «боротьба» триває і триває, якби зовсім випадково не побачили в рішеннях Корольовського суду міста Житомира ухвалу про відмову у задоволенні скарги адвоката ТОВ «Магнум Трейд ЛТД», який просив повернути назад всі вилучені під час обшуку комп’ютери та інше майно.
І якщо суддя Корольовського суду Житомира відмовив у такій скарзі, то суддя Олевського суду в точно такій ситуації зовсім нещодавно задовольнив скаргу адвоката і постановив негайно віддати ТОВ «Магнум Трейд ЛТД» вилучені речі, серед яких більше десятка комп’ютерів з начинням і «зошит у клітинку з рукописними записами».
Цікавим є те, що кримінальне провадження з номером № 12016060000000157, згідно з яким і проводились обшуки та вилучались комп’ютери в різних містах та в гральних залах різних фірм, було відкрито ще 20.12.2016.
Складається враження, що цілком спеціально і продумано правоохоронці об’єднали в одне провадження багато аналогічних епізодів, яке за наших казуїстичних прокурорсько-ментівських реалій ніколи в житті не дійде до реального судового процесу, а тим більше до реального вироку.
Давно вже потрібно було б законодавцям вирішити цю проблему кардинально – якщо ми боремся з гральним бізнесом, то спростіть процедури і ясно випишіть закон, якщо не боремся, то легалізуйте, знову ж, напишіть зрозумілі правила і нехай місцеві бюджети отримують адекватні податки.
P.S. Думаю, що останній абзац можна застосувати і до «боротьби» з наркотиками, до «боротьби» з проституцією, та ще до десятка видів схожої «боротьби», завдяки яким «боротьба» з корупцією може тривати ВІЧНО.