Вчора у бердичівському суді відбулось засідання у справі про дачу хабаря бердичівлянкою поліцейському, вчинену в травні цього року.
Але на засідання не з’явився жоден з чотирьох поліцейських, які б мали давати свідчення у цій справі. Суддя була змушена закрити засідання, бо на їх свідченнях, фактично, базуються матеріали справи.
Як прокоментував пізніше журналісту начальник відділу поліції, всі ці поліцейські наразі перебувають на лікарняному з підозрою на Ковід. Хоча, за його ж коментарем, у поліції всі співробітники вакциновані. А той поліцейський, який проводив документування дачі хабаря, нині займає посаду заступника начальника відділу.
Зі слів обвинувачуваної у дачі хабаря, сталося все так:
У травні цього року вона приїхала у Бердичів додому з роботи в Києві, була втомлена і трохи знервована. А вдома побачила поліцейських, які проводили обшук та слідчі дії щодо її сина, який є наркозалежним та перебуває на програмі замісної реабілітації.
Вони звинуватили його у торгівлі препаратами, які він отримував по цій програмі та затримали його, щоб відправити до відділу поліції. Мати не могла зрозуміти, за що забирають сина, бігала, просила, обіцяла розрахуватись за всі синові борги. Тоді їй сказали прийти через день до поліції, і там, мовляв, все вирішиться. Наступного дня її син вже був вдома.
Пішла до поліції, але там сказали, щоб прийшла наступного дня. Наступного дня вона таки потрапила в кабінет до поліцейського, який керував слідчими діями, подякувала за те, що син вже вдома та тицьнула йому в кишеню 4 тисячі гривень, як доповнення до подяки.
І тут все почалось. Виявилось, що її вже чекали в кабінеті, знімали відео, готували слідчі дії, її затримали та відправили до житомирського слідчого ізолятора, потім ще возили кудись, потім був суд по обранню запобіжного заходу, де прокурор просив утримання за гратами, але суддя ухвалив домашній арешт.
Як доповнив розповідь обвинувачуваної її адвокат, їй інкримінують частину 3 статті 369, тобто дачу хабаря службовій особі, яка займає відповідальне становище (в травні той поліцейський був в.о. заступника начальника відділу), що тягне від 4 до 8 років позбавлення волі з конфіскацією, або без такої.
А ще він розповів, що останнім часом доволі багато справ по «наркотичним» статтям поліцейські відкривають саме по учасникам метадонової замісної терапії. Підсилають до тих, хто отримує таблетки на руки «друзів», які просять продати їм таблеточку, і одразу документують це, як розповсюдження наркотиків.
На жаль, не вдалось взяти коментар у завідуючого наркологічним центром (установою, де видають ці таблетки), бо він, як і більшість персоналу центру, хворіє зараз на Ковід. Але, пізніше, ми обов’язково постараємось розповісти про цю програму, як і будемо слідкувати за подальшим судовим розглядом такого нечастого для України явища – коли поліцейські відмовляються від хабаря…