Це стало відомо з виступу начальника Бердичівського відділу поліції Олега Мельничука, який на сесії звітував про виконання Комплексної програми профілактики злочинності в місті Бердичеві на 2019-2020 роки.
За його словами, минулого року було зареєстровано 653 кримінальні провадження, з яких 352 особам було оголошено про підозру. Якщо ж розглядати статистику у розрізі резонансних злочинів типу убивств, грабежів, розбоїв, нанесення тілесних ушкоджень, крадіжок тощо, то за 2020 рік, як зазначив Олен Мельничук, було скоєно 5 умисних убивств, всі вони розкриті, винуватці взяті під варту. Було скоєно 2 розбої, які розкриті, а також 15 грабежів, із яких розкрито 14.
Окремо доповідач розповів і про кількість скоєних квартирних крадіжок. За минулий рік таких крадіжок було скоєно 94, причому це стосується і підсобних приміщень, і підвалів у будинках, і гаражів. Розкрито із них 50 злочинів.
Не менш поширеним явищем, на якому у своєму звіті наголосив начальник відділу поліції, є споживання нарковмісних речовин. Цьому питанню була приділена велика увага та проведена колосальна робота зі сторони правоохоронців. Адже завдяки допомозі свідомих громадян, які надавали оперативну інформацію і за її результатами поліція проводила слідчі дії, було виявлено 23 наркозбувачів.
Зупинився детальніше Олег Мельничук і на питанні водіння у стані алкогольного сп’яніння. Кожного дня працівники патрульної поліції виявляють таких осіб і складають на них протоколи, у результаті чого протягом минулого року таких осіб було виявлено 326. Складені на них протоколи були направлені до суду і водії понесли адміністративну відповідальність у вигляді штрафів у сумі 10 200 грн. та відібраних на 1 рік водійських посвідчень. До цього виступаючий додав поради водіям, зробити для себе певні висновки, адже можна наробити біди не лише собі, а й іншим людям, які керують транспортним засобом або які у якості пішоходів переходять дорогу.
Ще одним негативним явищем, на якому акцентував увагу начальник Бердичівського відділу поліції, стало домашнє насильство. Частіше всього, воно викликане соціально-економічним становищем, коли людина працювала на роботі, а потім або звільнили, або ж закрилося підприємство і у результаті людина впадає у відчай, навіть починає активно вживати алкоголь і вчиняти психологічне чи фізичне насильство. До відділу поліції за минулий рік надійшло 1717 повідомлень про домашнє насильство. На певних осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення, які були відправлені до суду, і таких осіб притягнуто до відповідальності.
На сесії було сказано і про інше негативне і доволі поширене явище – невиконання батьківських обов’язків. Олег Мельничук просить батьків приділяти час дітям і звертати увагу на те, де буває дитина, чим займається, з ким спілкується. Бо доволі часто коли працівники поліції разом із працівниками служби у справах дітей проводять відпрацювання містом і виявляють неповнолітніх з ознаками алкогольного сп’яніння за кутками будівель і навіть в безпорадному стані під лавками. На продавців, котрі реалізували дітям алкоголь, складали протоколи і призначали штрафи.
А є й інша сторона цієї медалі, коли зловживають спиртним батьки і про дітей погано піклуються, у результаті чого є випадки, коли дітей вилучають із середовища, в якому неможливо дитині жити, розвиватися і отримувати повноцінно турботу. Для прикладу був наведений випадок, котрий трапився нещодавно, коли дівчинка втекла з дому, де батько з друзями вживали алкоголь. Хоча незадовго до цього випадку був ще один, коли у терміновому порядку забирали від матері дівчинку, котра проживала у жахливих умовах.
Загалом за минулий рік до поліції надійшло 15 900 звернень різного характеру. Бувають і такі, що бердичівляни скаржаться на гавкіт сусідського пса чи просто на сусідів, бо мають неприязні відносини. Насамкінець свого виступу Олег Мельничук відповів на запитання «чи покращиться розкриття злочинів, якщо в місті збільшиться кількість камер», наголосивши на тому, що нинішній відсоток розкриття злочинів, а це – 54%, у разі збільшення по місту камер спостереження зросте до 80%, особливо, якщо у майбутньому буде реалізована програма «Безпечне місто», над якою вже працюють.