Нині набирає обертів шахрайська схема віддаленої роботи, яка полягає у переглядах, відгуках та вподобайках під різноманітними відео. Кого не зацікавить такий легкий варіант заробітку, ще й сидячи вдома? А далі найсумніше – аферисти входять у довіру та спустошують гаманці.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Днями до поліції звернулася місцева жителька, бухгалтерка одного з підприємств району. Ще на початку місяця жінка відгукнулася на оголошення легкого заробітку онлайн, виконала умови й навіть отримала першу «заробітну плату». Потому менеджер запропонувала інвестувати у розвиток робочого акаунту кошти, які згодом повернулися на її електронний гаманець. Тож фрілансер вклала в «бізнес» понад 53 000 гривень, після чого її особистий кабінет заблокувався, а роботодавиця перестала виходити на зв’язок.
За заявою жінки поліцейські розпочали розслідування кримінального провадження за ст. 190 (Шахрайство) КК України.
Тож слід запам’ятати декілька простих правил під час підбору роботи онлайн:
- не слід вірити у «легкі гроші», потрібно спершу зрозуміти причину, чому за виконання простих завдань виплачується грошова винагорода;
- ніколи не давайте особисту інформацію незнайомцям у соціальних мережах та не здійснюйте жодних платежів;
- при спілкування з потенційним роботодавцем ставте якомога більше запитань – шахраї на певному етапі починають тиснути, щоб ви зареєструвалися, надали свої дані, а потім просто зникають.
Розкажіть своїм друзям, родичам та колегам про такий вид шахрайства.