Справжній фурор серед дітвори та дорослих у другий день свята став організований прямо на площі кулінарний майстер-клас з приготування страви, з якою асоціюються український народ. Ні, це не традиційний наваристий борщик, який обожнюють навіть іноземці, варто їм лишень хоч раз покуштувати. Це те, з чим борщик стає ще смачнішим, те, що полюбляють абсолютно усі, від малого до великого, – українські пампушки.
Демонструвала, як їх готувати, що потрібно брати і в якій кількості, вправна господиня, підприємниця, депутатка Бердичівської міської ради Любов Івасюк, в руках якої ця кулінарна приємна робота так і кипіла. За словами жінки, українська кулінарна історія – багатогранна, а щодо українських пампушок, то їх споконвіків випікали бабусі, мами. Та сьогодні Любов Івасюк говорила про ті, котрі претендують на звання все-таки «колоритних бердичівських», бо у Бердичеві, як було зазначено, їх починали смажити у закладах громадського харчування, одним із найперших це було кафе «Чайка» у Гришківцях, а потім – славнозвісне кафе навпроти швейної фабрики.
Любов Івасюк рецепт цих пампушок має в третьому поколінні, бо їх готувала її бабуся, потім мама, а тепер і вона гостинно ділилася ним із глядачами на площі, запитували, чи знають присутні про ті чи інші хитрощі у просіюванні борошна, черговості додавання інгредієнтів, секреті отієї скоринки тощо. Поки готувала опару, розповідала, що працює без рукавичок, бо через руки кухар передає всю свою душу і страва буде надзвичайно смачною.
Допоки тісто настоювалося, аби просто так не стояти і не чекати, та й щоб час пройшов швидше, артисти міського Палацу культури розважали і дорослих, і дітей. Утворивши велике коло, всі танцювали під українські пісні і навіть співали їх, та як тільки господиня натякнула на вже готові пампушки і навіть їх показала, всі ринули до намету, аби отримати смакоту. Адже, як було сказано, хто захоче, той дочекається, щоб подивитися, як вони смажитимуться, а ці вже заздалегідь приготували, щоб частувати.
Аромат на облаштованій в наметі міні-кухні та поза нею вирував неймовірний. А коли запашні, рум’яні, з такою звичною скоринкою пампушки почали заправляти часниковою підливкою, облизувалися всі. Причому дорослих пригощали не лишень пампушками з часником, а й також українською традиційною домашньою медовухою та хріновухою, щоб смакувало краще. Тому цікаво, без перебільшення, було усім. А тим часом, поки бердичівляни смакували, вже й грілася сковорода з олією для смаження тих пампух, тісто для яких замішувала Любов Івасюк на очах у глядачів, тому терплячі дочекалися ще й гарячих, поспілкувалися, порозпитували про те, що їх цікавило, посміялися і гарно, а головне – смачно, провели час.