У дні святкування 30-річчя Незалежності нашої держави в Національному музеї народної архітектури та побуту України проходив перший фестиваль «Мандруй Україною». Він презентував туристичні принади і культурні, історичні та духовні надбання і вироби народних промислів усіх регіонів країни. Під відкритим небом у Пирогово одну з локацій облаштували представники бібліотечної системи м. Бердичева.
Масштабна подія об’єднала 24 регіони України та Автономну Республіку Крим в одному місті. На декілька днів Київ перетворився на Україну в мініатюрі, де відвідувачі змогли одночасно побувати в усіх куточках держави. Команди від громад Житомирщини розмістили свої намети з цікавинками на території найбільшого скансену Європи. Учасників та гостей ярмарку зустрічали привітно і радо. Вражали архітектурно-ландшафтний комплекс на околиці Києва, який розповідає про історико-етнографічні райони України, самобутні будівлі і навколишня природа.
Туристичний потенціал рідного Бердичева протягом двох годин розкривали п’ятеро працівників Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської міської територіальної громади, закохані у свою справу ентузіасти: Валентина Петрухіна, Вікторія Сафронова, Валентина Бойко, Жанна Ільїна та Юлія Вальчук. Троє креативників представляли свою громаду в яскравих національних костюмах – українському, польському та єврейському. Адже Бердичів – багатонаціональне і полікультурне місто. Щоб продемонструвати туристичну привабливість Бердичева, бібліотекарі підготували відео-презентацію, оформили різноманітні буклети, з яких можна дізнатися про місцеві туристичні «магніти» і маршрути, міську інфраструктуру та номери необхідних контактних телефонів. Подорожуючі мають володіти потрібною інформацією: що можна побачити, де зручно перепочити та смачно перекусити. Перед поїздкою журналісти зустрілися з директором Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської МТГ Тетяною Кущук і почули чимало захоплюючого, в тому числі – й про інтерактивні пазли: «На кожному з них зображені туристичні об’єкти Бердичева: Кляштор Босих Кармелітів, костел Святої Варвари, міський музично-драматичний театр на Європейській, фонтан-глобус на площі Центральній та інші. Пазли складаються у загальну картину туристичного міста із відомим висловом Оноре де Бальзака: «Україна починається в Бердичеві».
У Пирогово наших бібліотекарів впізнавали здалеку: футболки з обрисами монастиря Босих Кармелітів міста розповідали, звідки вони. Відвідувачів локації бердичівляни зацікавлювали питаннями вікторин, конкурсними завданнями та дружніми побажаннями. Презентували щиро і натхненно, наголошуючи: «Час відчути Бердичів». У паузах встигали роздивитися інші локації, виставку народно-художніх промислів та побачити майстер-класи. «Ми вперше взяли участь у фестивалі такого рівня і в такі урочисті дні, коли всі святкують 30-річчя Незалежності з Україною в серці, – поділилася почуттями провідний бібліотекар читальної зали Валентина Бойко. – Представили наше місто, відвідали різні експозиції. Запам’яталися доброзичливі та усміхнені екскурсоводи з Донеччини і Луганщини, які ознайомили зі своїми туристичними маршрутами та великою кількістю друкованих матеріалів. Туризм – це цікаво й круто, це любов до рідного краю і патріотизм!» Бердичівляни зустрілися й сфотографувалися з міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком і головою Державного агентства розвитку туризму України Мар’яною Олеськів. «Дивувало все: масштаб дійства і завзяття організаторів та учасників події, –згадує куратор молодіжного центру «М-Формація» Жанна Ільїна. – Дух фестивалю – нереально захоплюючий! Всі відчували себе єдиним цілим, пишаючись своїм народом, своєю землею. Здавалося, що тут зібралася вся Україна. Запам’ятався виступ міністра культури Олександра Ткаченка. Він бачить, як має розвиватись українська культура, підтримує регіональні ініціативи, творчі ідеї та проєкти. Він відкритий до діалогу. Вірю, що з таким керівництвом в умовах здійснення реформ відбудуться позитивні зміни у сфері культури. Мене це хвилює, бо я цим живу…» Щовечора протягом трьох фестивальних днів відвідувачів радували пісенними програмами найкращі творчі колективи з різних регіонів України… Над землею линули українські мелодії, тішила око яскравість кольорів вишиванок, люди поважного віку та молодь кружляли в танцях, а навколо розходились аромати крафтових смаколиків…
Фестиваль проходив під патронатом Державного агентства розвитку туризму України, за підтримки спілки «VISIT Ukraine», Міністерства культури та інформаційної політики України і Global Talent Ukraine. Серед регіональних співорганізаторів – Житомирський обласний туристичний інформаційний центр. Команда Бердичівської МТГ представляла громаду за сприяння міської влади. Учасники одностайні у своїх відгуках: враження – неймовірні та незабутні, одним словом – бомбезні! «Презентації регіонів – неповторні, несхожі одна на одну. Зустрілися зі старими друзями, налагодили контакти і домовилися про співпрацю з новими, – розповіла заступник директора з питань обслуговування дітей Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської МТГ Валентина Петрухіна. – Потрібно розвивати наш український туризм. На фестивалі ми познайомилися з багатьма цікавими особистостями і визначилися, куди саме поїдемо з екскурсіями».
Фото – зі сторінки туристично-інформаційного центру «Бердичів», структурного підрозділу Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської МТГ,
у соціальній мережі «Facebook»