У народу немає нічого важливішого, за його культуру, історію, мову. Знищ культуру, викради й присвой її артефакти, заборони мову та перепиши історію — і все, немає більше народу. Саме так чинить вже довгі роки держава-агресорка, проте український народ на чолі з її культурною та військовою елітою чинять нечуваний опір, прикладів якому у світі не так вже й багато.
Напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, 8 листопада, ближче до 11 години ранку фоє театру на Європейській мало вигляд, як і під час успішної прем’єри: ошатно вдягнені пані та джентльмени — представники царини культури Житомирської області — радо відгукнулися на запрошення відзначити своє професійне свято — Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва саме у старовинних стінах Музично-драматичного театру у Бердичеві. Їхні щирі посмішки та теплі слова привітань були адресовані як колегам, так і представникам преси (не тільки місцевої) та очільникам міста. Одразу ж було видно, що ці люди добре знають одне одного, часто спілкуються професійно та залюбки діляться досвідом.
Потроху зала театру заповнювалася усіма запрошеними, які знайшли час та можливість завітати на дійство. Лунала легка музика, яка створювала атмосферу невимушеності, налаштовуючи присутніх на спокійну та водночас урочисту атмосферу. Саме таке висококультурне свято має право на існування навіть під час воєнного стану — свято від слова “святість”. Подія почалася з виконання Славня України і натхненної промови ведучої, в якій теплими та тужливими словами були згадані усі українські Воїни, що боронять нашу Незалежність. А хвилиною мовчання, пам’яти та молитви усі присутні вшанували Захисників, які зробили це ціною власного життя. Усі у невідплатному боргу перед нашими загиблими Героями.
Пані ведуча зазначила, що наразі безліч представників галузі культури перебувають на фронті й зі зброєю у руках відстоюють право української культури як на існування, так і на майбутнє. На превеликий жаль, за час Лютої війни кількість військових та цивільних жертв сягає страхітливих значень, й серед небесного війська є актори, музиканти, хореографи, співаки, літератори — представники усіх галузей культури України, які більше ніколи не зможуть додати свій мистецький внесок до спільної справи нашого народу. Ніколи більше ці славетні особистості не подарують частинку свого таланту нам, їхнім щирим шанувальникам. Тож не буває культури поза політикою. До слова, саме сьогодні на вулицях Бердичева відбувається ще одна історична подія — демонтаж радянського пам’ятника.
Слово для привітання надали заступниці начальника Житомирської обласної військової адміністрації пані Наталії Остапченко, оскільки сам очільник, пан Віталій Бунечко, не зміг приїхати на захід, адже перебуває із робочим візитом у складі делегації у США.
Про подальший перебіг свята читайте у наступних публікаціях “РІО-Бердичів”.