Адже його нова книга, яку він сьогодні презентував у Бердичеві в рамках великого промо-туру, носить назву «Доки світло не згасне назавжди» та крім паперової версії має ще й мобільний додаток.
Вчора подібнапрезентація відбулась у Житомирі, а вже сьогодні пообіді пройде у Рівному – рідному місті письменника. Цього разу зустрічі з читачами в обласних центрах та інших містах все-таки відрізняються одна від одної. Так, в Житомирі Макс Кідрук представляв не лише свою нову книгу, але й книгу письменника-початківця з Хмельницького Юрія Даценка.
На автомобілі, який стояв сьогодні біля Бердичівської центральної міської бібліотеки теж були прізвища двох письменників, але ні книг Юрія Даценка, ні його розповіді бердичівські читачі не побачили і не почули. Сам письменник був і сказав журналістам, що з метою економії часу обрано саме такий формат туру, а книгу «Пастка для різника»можна вже купити у мережевих книгарнях, або ж в інтернеті.
Та повернемось до нової книги вже прославленого Кідрука. Її презентацію Макс розпочав із жахливої історії, яка сколихнула Сполучені Штати Америки кілька років тому.
Успішний спортсмен, зірка американського футболу, який отримав чи не найдорожчий контракт у 40 мільйонів доларів, несподівано опинився на лаві підсудних за вбивство свого кращого друга. Слідство швидко розкрило злочин, але його мотивів ніхто не міг зрозуміти, до того ж, подруги обох друзів були сестрами. Потім журналісти розкопали, що спортсмен був геєм, але не міг у цьому зізнатись. Коли він дізнався про це, то повісився у в’язниці. А після розтину лікарі виявили, що його мозок був деформованим від постійних струсів. Якби це було встановлено до суду, то його б виправдали.
Далі Макс Кідрук розповів про загадкову хворобу одного полінезійського племені, у якому поїдали померлих. Хворіли нею більше жінки та діти, яким, після чоловіків, діставались лише нутрощі та мізки померлих родичів.
А на додачу надав факти нейрофізіологічних досліджень, які доводять, що 15-місячні немовлята мають в своєму мозкові найбільшу кількість нейронів, але,починаючи з цього віку, їх кількість потроху зменшується.
Ось так письменник поступово підвів присутніх до теми, без якої не обходиться ні одна його книга, в тому числі і остання – мозок людини незвіданий і незбагненний. І все, що у ньому відбувається, поки що залишається однією з найбільших нерозгаданих таємниць.
Та не тільки сюжет нової книги Кідрука є таємничим і цікавим, не менш цікавим є також те, що до цієї книги автор разом з програмістами написав ще й спеціальний додаток до мобільного телефону, який дає змогу поринути у додаткові сюжетні лінії роману, яких немає в книзі. Цю можливість Макс проілюстрував на прикладі картини відомого американського художника. Ось, мовляв, на картині сюжет зображено з однієї точки, а як би було цікаво побачити його зсередини, або хоча б з іншого боку. А чат з персонажами книги взагалі виходить за рамки сьогоднішнього розуміння реальності…
І навіть цим не закінчив дивувати Макс Кідрук своїх поціновувачів, адже після показу офіційного буктрейлеру він оголосив про конкурс для читачів на кращу рецензію нового роману у «Фейсбук» та «Інстаграм». А потім відповів на запитання присутніх.
– Чи були пропозиції на екранізацію книг?
– Так, були. Ось зараз ми на кінцевій стадії переговорів щодо зйомок фільму за книгою «Зазирни в мої сни», але очікувати фільм швидко навряд чи вийде. І взагалі, за останніми звістками, підтримка українського кіно не на часі у нової влади.
– Скільки нових книжок зараз в розробці? Те, що вони є, не викликає жодного сумніву.
– В найближчих планах серія книг про Марс, Космос, майбутнє Землі через 100-150 років.
– Головні герої ваших останніх книг – дівчата. Чи не важко Вам описувати почуття героїнь жіночої статі?
– Важко, але я постійно консультуюсь зі своїми сестрами, одній з яких 17, а другій – 23.
Ну і останнє питання бердичівлян, здається, збентежило навіть відчайдушного Макса: «Чи згасне світло?..». На що митець, трохи провагавшись відповів: «На жаль, хороших новин немає…»
Хоча офіційне спілкування і закінчилось на такій не дуже веселій ноті, але після автограф-сесії і письменник, і присутні пожвавішали та залюбки фотографувались з улюбленим автором, долучитись до творчості якого сьогодні намагались по групі студентів із педколеджу та БКПЕП. Будемо сподіватись, що викладачі цих студентів, які є прихильниками Кідрука, зможуть передати це почуття і своїм учням.