Сьогодні настав час, коли суспільство еволюціонувало до того факту, що чоловіки та жінки повинні бути рівними у своїх правах та можливостях. Але наразі є ще безліч непропрацьованих вад, про які варто говорити. На щастя, про таку тему як гендерно зумовлене насильство (насильство за ознакою статі) почали порушувати у публічній площині. Зокрема, про це говорять і у Бердичівській бібліотеці, а саме – у Молодіжному центрі «М-Формація».
Раніше ми писали про перший тренінг, який провели у Молодіжному центрі в рамках анімаційного проєкту «(Не) самі винні». Проте й надалі, близько місяця, тривали різні заходи, які організовувала й проводила для молоді кураторка молодіжно-волонтерського центру пані Інна Куліш.
29 серпня пройшов завершальний тренінг, на якому відбувся показ анімаційних роликів на тему гендерно зумовленого насильства та про кожен з його проявів. Загалом було створено аж 8 анімаційних роликів у рамках проєкту. Авторкою та аніматоркою роликів є бердичівська художниця Аліса Олійник.
«Це був цікавий досвід, особливо як для людини, яка любить малювати та хотіла б у майбутньому зайнятися мультиплікацією. Класно, що є люди, які дають можливість молоді спробувати себе у різних сферах, певно, це може допомогти у майбутньому краще себе зрозуміти», – розповідає аніматорка Аліса про участь у проєкті.
Щодо інших учасників, які брали участь у проєкті «(Не) самі винні», то піар-менеджерка Ксенія Шерстюк розповіла, що для неї це стало абсолютно новим досвідом.
«Вперше мала можливість працювати з чимось настільки масштабним. Звісно найбільше всього сподобалося розробляти сценарій, думати над персонажами та їх особистостями. Також просто процес «думання» в команді був дуже крутий та цікавий. Я вдячна всім хто був долучений до цього. Найбільша подяка нашим кураторам та організації «Стан» за надання неймовірної можливості та віри в нас», – зауважує Ксенія.
А ось ідейна менеджерка Олександра Коваль поділилася такими враженнями від участі у спільній справі:«Робота з проєктом «(Не) самі винні» принесла багато нового досвіду та позитивних емоцій! Тема дійсно варта поширення. А ідея актуальна та пізнавальна».
Та все ж, найголовніше у втіленні в життя анімаційного проєкту — у доступній формі та за допомогою коротких цікавих роликів розповісти молоді, як саме виглядає насильство за ознакою статі та як йому протидіяти. Адже сотні людей щодня можуть зазнавати гендерно зумовленого насильства та навіть не розпізнавати його ознак, а просто миритися чи толерувати його. Терпіти чи ігнорувати насильство – це не вихід, правильно — протидіяти йому й розповідати молодому поколінню про існування цієї глобальної проблеми суспільства. Обговорюючи питання гендерного зумовленого насильства з молоддю, можна уникнути його процвітанню у повсякденні вже в найближчому майбутньому.
Ініціатива “Анімаційний проєкт “(Не) самі винні” реалізується в межах програми «Молоді Амбасадор(к)и Розмаїття» – проєкту для молоді та молодіжних працівників з посилення соціальної згуртованості для створення інклюзивного, мирного суспільства, мінімізації ймовірності конфліктів, що виникають між різними групами, та прискорення процесу інтеграції молодих людей з числа ВПО.
Проєкт реалізує громадська організація СТАН \ STAN у партнерстві з альянсом за
права, рівність та міжнародну солідарність “ActionAid” за підтримки Disasters
Emergency Committee (DEC), Global Fund for Children (США), Terre Des Hommes
(Німеччина) та IM Swedish Development Partner (Швеція).
З анімаційними роликами можна ознайомитися на сторінці Молодіжного центру «М-Формація» у Facebook, або на YouTube.