В серпні минулого року учасники групи «Промінь світла» обговорили ідею перевидання українською мовою алегоричної казки уродженця Бердичева Миколи Косміна (прізвище при народженні – Слободянюк).
Під час зустрічі була присутня і молода художниця Аліса Олійник, яка мала намір взяти участь у колективній роботі. Від того дня дівчина почала розробляти ескізи для оформлення майбутньої книги.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
З серпня по листопад 2023 року Аліса займалася ілюстраціями до казки, яка має назву «Піко – Кришталеве Горлечко». Сюжет книги є повчальним та базується на історії дрозда, який проходить через безліч випробувань, аби досягнути бажаної цілі. Головний герой впорався з труднощами тільки завдяки своїй сміливості, доброті та щирості. Це прості цінності, яких навчають дітей ще у школі, але, чомусь, у дорослому віці люди про них забувають.
Та Микола Космін створив не просто дитячу казку, а цікаву алегорію на тоталітарний режим СРСР, у якому довелося жити й самому. Тож, у дорослому віці її варто читати між рядків.
Прочитавши книгу, Аліса зрозуміла, що головним об’єктом її композиції має бути маленьке дрозденя. На папері вона зробила декілька нарисів та довго думала, який з них підійде більше. Спочатку хотіла зробити ілюстрацію чорно-білою. Але поговоривши з керівником групи Володимиром Сінчуком, зійшлися на тому, що краще кольоровий варіант.
Аліса розпочала чистову роботу за допомогою графічного редактора Krita. У центрі композиції зобразила маленького синього птаха з книгою, яку він притискає до себе. По праву сторону від нього можна помітити темно-зелений тулуб змії, який натякає на один з фрагментів сюжету. Фон художниця обрала ніжним та ненав’язливим. Складається враження, наче пташеня Піко знаходиться поміж дерев у ранковому тумані. Створена Алісою обкладинка не нагадує за стилем дитячий примітивізм, яскравий та веселий, а, скоріше, готує читача до того, що історія не є типовою казкою. Крім обкладинки юна художниця створила ще 21 малюнок, кожен з яких ілюструє окремі події у сюжеті
Наразі існує тренд на копіювання знаменитих художників, багато хто береться використовувати їхній впізнаваний стиль у власній творчості. Але це не про Алісу Олійник, вона робить так, як відчуває, використовує елементи поп-культури тільки у створенні фото. Адже вона також пробує себе у ролі фотохудожника, у минулому році навіть відкрила свою персональну виставку, про яку ми вже писали раніше.
Художниця каже, що періодично працювала в графіці і раніше, але не на постійній основі. Це був її перший досвід ілюстрування книги, дівчина настільки захопилася процесом, що замислюється над тим, щоб у майбутньому знайти таку постійну роботу.
Невдовзі має відбутися презентація перевиданої книги «Піко – Кришталеве Горлечко». Цікаво, чи можна буде її знайти у бердичівських книгарнях?