Дев’ятнадцятого січня у Центрі позашкільної освіти ім. Олександра Разумкова відкрили першу сторінку 2022-го року Церемонією нагородження «Кращий разумковець–2021». Обирали най-най-най серед обдарованих, творчих, талановитих та ініціативних.
Цю щорічну подію містяни намагаються не пропустити. Останнім часом через карантинні обмеження вона відбувалася в онлайн-режимі. Нарешті вихованці ЦПО ім. О. Разумкова, їх викладачі, батьки і друзі зустрілись у великій залі Міського палацу культури ім. Олексія Шабельника. В особливий святковий день, наповнений Хрещенською радістю, в повітрі, здавалося, витали флюїди тепла, краси і творчості. Хвилююча пісня «Старий рік минає, новий наступає» і слова щирих привітань від чарівних ведучих – культорганізатора Катерини Кузьмук і практичного психолога Лесі Вікарій – додали позитивних емоцій: «Щастя та оновлення! Нехай ваше життя буде світлішим і чистішим!»
Якщо зірки запалюють, то саме у ЦПО!
Щороку під час святкового дійства у залі з’являються нові цікаві номінації. І цілком закономірно, що першим відзнаку «Палке серце позашкільника» отримав досвідчений і талановитий педагог, улюбленець юних авіамоделістів Анатолій Смичок. Нагороду вручив голова Бердичівської міської територіальної громади Сергій Орлюк. Наступні номінанти – переможці конкурсів різних рівнів: майбутні конструктори, програмісти, винахідники та майстри-умільці. Отож і відзнака має почесну назву – «Майбутнє України». Глядачі аплодували вихованцям різних гуртків: Володимиру Шмиголю («Радіоелектронне конструювання», «Робототехніка», керівник – Борис Смичок), Михайлу Дубравському («Історико-технічне стендове моделювання», керівник – Олег Савенко), Іллі Шевчуку («Художнє випилювання», керівник – Лариса Філімонова) та Єлизаветі Шматко («Моделювання іграшок-сувенірів, керівник – Олена Сальнікова). Одинадцятирічний Володимир Шмиголь – один хлопчик у великій сім’ї, де інші шестеро дітей – дівчата. Його тато Володимир розповів: «Здібності до технічної творчості у сина – від діда, Олександра Миколайовича Морозюка. Він свого часу працював інженером-технологом на заводах «Прогрес» і «Комсомолець», був автором 47-и рацпропозицій». Борис Смичок пишається маленьким вихованцем: «Багато працює, і вдома під час карантину продовжував виконувати завдання. Надсилав віде- і фотоматеріали до групи у Viber. Наприкінці січня ми поїдемо на зустріч із викладачами Поліського Національного університету». Очільник міста назвав велику родину Центру позашкілля гордістю Бердичева, громади, області та України.
Нагорода «Кращий разумковець» є важливою для кожного вихованця і педагога ЦПО та тих, хто завжди підтримує разумковців і допомагає у творчому розвитку, переконана директор Центру Олена Боровська: «Цього року проходить 13-а Церемонія нагородження. Творчі колективи скучили за живим спілкуванням і з нетерпінням чекали улюбленого свята. У ЦПО – близько 2000 вихованців, 38 педагогів розвивають їх здібності у 40 гуртках. Одні діти випускаються, інші приходять уперше та знаходять заняття для душі. Але незмінними залишаються професіоналізм наших педагогів, їх любов до обраної справи і своїх творчих учнів. Ми глибоко вдячні батькам за допомогу і партнерство, за розуміння й підтримку. Плануємо відкрити нові гуртки і запрошуємо до себе дітей міста та фахівців – діяльних, креативних і захоплених. Особливо такі викладачі потрібні у гуртках технічної творчості».
Пперші кроки до пізнання нового роблять у ЦПО найменші дівчатка і хлопчики з інтегрованого гуртка раннього розвитку дитини «Розумашки», який уже відзначатиме свій 5-річний ювілей. Малюки трималися на сцені невимушено та сміливо і показали, на що здатні: віршували українською та англійською і весело танцювали хіп-хоп! Цей день їм запам’ятається – розумашок прийняли у велику родину разумковців, вручивши символічні значки…
Майстер продовжується у своїх учнях… Чимало колишніх вихованців Центру стали студентами педагогічних закладів. І найбільше серед них – випускники завідувача методичного відділу ЦПО, керівника гуртків Оксани Рощенюк. Їй – бурхливі оплески, відзнака в номінації «По стежках мудрого педагога» та слова поздоровлень від директора КЗПО «Обласний еколого-натуралістичний центр» Житомирської обласної ради Наталії Бордюг. У номінації «Лідери екологічних змін» нагороджували юннатів – небайдужих і допитливих, справжніх друзів природи – гуртківців Ольгу Горленко («Юні екскурсоводи-краєзнавці», керівник – Оксана Рощенюк), Юлію Сарнецьку («Квіткова фантазія», керівник – Олена Сторожук), Анастасію Яроцьку («Любителі домашніх тварин», керівник – Юлія Яремчук), Дар’ю Яковлєву і Катерину Ходаківську («Юні натуралісти-дослідники, керівник – Ніна Ваховська). Для Насті Яроцької кожна тварина – «цілий світ зі своїми особливостями». Дівчині не звикати до різних перемог. У Всеукраїнській акції «Кролик» та в обласному фестивалі «Патріот-Fest» вона посіла другі місця.
Проєкт «Молодь Бердичева в ЕкоДії» став відомим на всю Україну. Екоініціатива увійшла в топ 10-и кращих у світі. Дві його учасниці, випускниці Анна Філімончук та Катерина Подобрій, стали гостями програми «Сніданок з 1+1». Керівники проєкту: заступник директора з навчально-виховної роботи Ніна Ваховська і практичний психолог Леся Вікарій – отримали відзнаки «Проєкт року», які вручила начальник управління освіти і науки Бердичівської міськради Валентина Адаменко.
Номінація «Крок назустріч» – особливо важлива для ЦПО ім. О. Разумкова.
Співпраця з народним депутатом України Богданом Кицаком і його командою допомогла втілити цікаві плани та ідеї. Одна з масштабних справ – початок ремонтно-реставраційних робіт у приміщенні та на прилеглій території відділення художньо-естетичного виховання. Така взаємодія і підтримка окриляють разумковців та надихають на нові досягнення. На Церемонії дякували справжнім друзям ЦПО – президенту Міжнародної асоціації позашкільної освіти, голові Громадської Ради при Державній службі якості освіти України, завідувачу кафедри позашкільної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, доктору педагогічних наук, професору, заслуженому діячу науки і техніки України Олені Биковській, асистенту Програми малих грантів ПРООН-ГЕФ в Україні Валентині Кириченко і голові ради закладу ЦПО ім. О. Разумкова, директору студії вишивки «Я – Українець» Тетяні Білоус. Нагороди номінантам вручила директор ЦПО ім. О. Разумкова, відмінник освіти України, керівник Житомирського відділення МАПО Олена Боровська. Народний депутат України Богдан Кицак побажав разумковцям, аби 2022-й був наповнений гарними справами і став роком прориву та позитивних змін. Олена Биковська зазначила, що підтримка міською владою позашкілля – чудовий приклад для інших громад.
Лідери об’єднання разумковців «Нове покоління» – учасники різноманітних проєктів. «Я тебе бачу, я тебе чую, я тобі усміхаюсь» – соціально-реабілітаційного напрямку. Вихованці різних гуртків співпрацюють із дітьми з особливими потребами, спілкуються та допомагають розвивати свої здібності. Одна з учасниць проєкту, Діна Гуральська, – талановита вихованка зразкового ансамблю танцю «Яринка», Міс ЦПО–2018 – стала студенткою факультету спеціальної та інклюзивної освіти Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова. Відзнаку в номінації «Я змінюю світ на краще» дівчині вручила директор КУ «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю» Тетяна Осадчук.
Переможцями, які отримали почесну нагороду «У творчості сягаю зірок», стали вихованці гуртків художньо-естетичного виховання: Діана Пушкарук (зразковий ансамбль сучасного танцю «Шакті», керівник – Тетяна Захарчук), Аріна Лохман, Марта Островська та Анна Гудецька (зразковий хореографічний ансамбль «Колібрі», керівник – Маріанна Андрейчик), Аліна Суворова (зразковий ансамбль танцю «Яринка», керівник – Жанна Кабанчук), Анастасія Мельник (зразковий театральний гурток «Трамвайчик», керівник – Валентина Ратушинська) та Крістіна Янкова (зразковий гурток циркового мистецтва «Жанр», керівник – Петро Герасименко). Зіркову сімку привітала помічниця-консультант народного депутата України Богдана Кицака Олександра Качур – колишня вихованка ансамблю «Яринка»: «Ніколи не перестаю захоплюватися разумковцями. Ви мега-молодці, ви – найкращий колектив!»
У вихованців Центру, закоханих у музику, мелодії звучать у душі: ллються піснями, несучи гаму емоцій, навіюючи спогади і пробуджуючи мрії… Заступник начальника управління освіти і науки Світлана Басюк виконала почесну місію: під оплески публіки привітала вокалістів – переможців у номінації «Творити музику» Діану Огороднійчук та Анастасію Усенову (зразковий театр пісні «Краплинки», керівник – Олена Вялова, акомпаніатор – Ольга Морозова) і Анастасію Ярмолюк (зразковий ансамбль фольклорного співу «Вінець», керівник – Лариса Куліченко).
Наприкінці 2021-го року ЦПО ім. О. Разумкова отримав почесну відзнаку «Лідер позашкільної освіти–2021» у рамках V церемонії нагородження «Позашкільна освіта–2021: десять перемог».
Свої музичні привітання талановитим разумковцям дарували найкращі творчі колективу Центру позашкільної освіти. Олена Бейзак, бабуся Кароліни Статіно, вихованки двох зразкових колективів – «Краплинки» і «Колібрі», кожного року знаходить час, аби побачити концерти та інші цікаві програми разумковців: «Центр – це простір для творчості і реалізації різних ідей та проєктів. Тут панує атмосфера натхнення».
Пісенними «краплинками» звучало святкове дійство, відчиняючи «золотим ключиком» світ краси та фантазій, даруючи ритми джазу на «старому роялі», вражаючи легкими злетами танцюючих «колібрі», дивуючи енергією «шакті», розповідаючи про любов до мистецтва сонячної «яринки», чаруючи «жанром» пластики і спонукаючи захоплюватися: о-ля-ля!
Крокує рік 2022-й. ЦПО ім. О. Разумкова пише нові сторінки своєї історії. У цьому унікальному світі дитинства, у майстерні цікавих справ талановиті педагоги допомагають розквітнути здібностям вихованців. Разумковці відкривають шлях до творчості, шлях до себе…