В рамках «Мистецької імпрези» у гуманітарній гімназії №2 було проведено відкрите засідання на тему «Авангард з українською душею». На початку заходу 9-класники зазначали, що з погляду митців-авангардистів, людина у процесі пізнання має спиратися на первісне світобачення, позбавлене негативного впливу цивілізації та культурних норм. Лише позбувшись умовних обмежень, вона може сприяти вільному творенню нової епохи.
Тож, логічним продовженням відкритого засідання «Мистецької імпрези» стала зустріч гімназистів з відомою бердичівською художницею, заслуженим майстром народної творчості України, лауреатом обласної літературно-мистецької премії ім. Л. Українки, членом міської Спілки вільних художників і народних майстрів «Вернісаж», авторкою полотен, що знаходяться у приватних колекціях у Данії, Швеції, Швейцарії, Америці, Україні, яскравою представницею українського авангарду Ольгою Олександрівною Дзюрбей.
Ця зустріч відбулася напередодні Дня художника, який традиційно відзначається у пору золотої осені, щедрої на врожай, барви та кольори, коли сама природа розгортає яскраве живописне полотно, прикрашаючи наше сьогодення. А свою гостю учні зустріли власноруч виготовленою найдовшою квітковою доріжкою, яка мала привести їх до Країни Краси, Добра та Світла.
Після повторення основних течій авангардизму, до слова була запрошена О. Дзюрбей, яка коротко ознайомила присутніх зі своєю біографією, зазначивши, що з раннього дитинства її оточував світ фарб, котрі оживали на полотнах батька – українського художника стилю реалізму, відомого у Бердичеві художника Олександра Яцюка. Увібравши у себе всі батькові настанови Ольга Олександрівна весь час шукала свій власний стиль і, коли вона навчилася відкидати усю натуру, зображуючи те, що змальовує її фантазія, вона зрозуміла, що обрала для себе свій власний неповторний шлях. У творчому доробку майстрині понад 500 картин, а секрет її неповторності як художника криється у вмінні виходити поза межі буденного і встановлювати зв’язок з цілим Всесвітом.
Ольга Дзюрбей зазначила, що свої картини вона завжди створює із добром та любов’ю в серці до свого глядача, тому вони змушують кожного радіти Сонцю, небу, землі. У сучасному світі, в якому так багато зла, своїми кольорами вона несе у світ світло й добро, щирість і відкритість.
На зустріч з гімназистами мисткиня принесла з собою три власні картини, назви до яких, спираючись на свої відчуття та фантазію, мали придумати глядачі в гімназисти мистецького конкурсу. Художниці сподобалося, що учні по-різному сприймали її твори, а тому і естетичні асоціації у всіх були різні.
Крім цього, О. Дзюрбей постала перед глядачами не лише як майстер пензля, але й слова. Ольга Олександрівна читала свої вірші, які вона почала писати не так давно. Проте їхня проникливість, різноманітність та оригінальність образів не залишили байдужими нікого в залі. Сподіваємося, що скоро збірка цих віршів знайде свій шлях і до широкого загалу поціновувачів художнього слова.
Створена учнями мальовнича квіткова доріжка стала символічним мистецьким містком, що поєднав душі професійного художника, майстра пензля і слова О. Дзюрбей та чисті дитячі душі, готові за підтримки митця сприймати усю навколишню красу, красу життя.
Наприкінці зустрічі гімназисти поздоровили гостю з Днем художника і висловили щирі слова вдячності за її плідну творчу діяльність, благородство душі, невтомний творчий пошук. Ми пишаємося творчим доробком Ольги Олександрівни, що збагачує скарбницю рідного краю, залучаючи тисячі людей до світу прекрасного.
Мілада Мартинюк,
кандидат педагогічних наук