У другий день святкування Дня Незалежності України на площі Центральній перед міською радою розгорнулося неймовірне художнє дійство – на величезному білому мольберті бердичівляни власними силами створювали патріотичне панно.
Даний захід відбувся у рамках національної арт-події «Молодь in UA», організованої Програмою USAID «Мріємо та діємо», а координував його у Бердичеві молодіжний центр «М-формація». Про цей арт-флешмоб з радістю розповіла куратор «М-формації» Жанна Ільїна, зазначивши, що розпочався він о 15-й годині 24 серпня у всіх містах України. Участь в акції брали 100 команд, які попередньо пройшли відбір.
Наш молодіжний центр вирішив також долучитися до цієї події, створивши на основі результатів опитування дітей, молоді та дорослих бердичівлян концепцію того, як виглядатиме Україна в майбутньому. Все обговорене втілилося у малюнку, який на площі і створювали усі бажаючі – від малого до великого.
З пензлями у руках, яскравими фарбами кожен по черзі виводив лінії, розмальовував окремі деталі панно. Приєднувалися також учні і вчителі художньої школи і навіть міський голова Сергій Орлюк зробив свій внесок у творчу справу.
Далі, як розповіла Жанна Ільїна, це панно розташовуватиметься у «М-формації» і всі бажаючі зможуть з ним сфотографуватися, зробити селфі, роздивитися детальніше. Всі учасники даного арт-флешмобу надсилають організаторам фото цих панно і ті, в свою чергу, виставляють їх на всеукраїнське онлайн-голосування. Три найкращих панно, обраних голосуванням, отримають фінансову допомогу організаторів у розмірі 100 тисяч гривень для створення муралів у громадах, котрі перемогли. Для його реалізації переможцям, крім коштів, також нададуть художників-спеціалістів, які, можливо, щось порадять доповнити чи змінити у зображенні.
Насамкінець кураторка молодіжного центру додала, що у цьому зображенні, перенесеному на панно, втілено бачення розвитку України як в цілому, так і в окремих галузях, зокрема в культурі, цінності та надбання нашої держави і найголовніше – планети, які символізують те, що Україна знаходиться в центрі, вона головна, а все решта крутиться навколо неї. Бердичівляни впевненні, що їхня ідея сподобається багатьом і здобуде підтримку у вигляді відданих голосів, принаймні кулачки за це всі тримають.