У виставковій залі музею історії сьогодні зібрались колеги-освітяни Павла Степановича Скавронського, колеги-краєзнавці і колеги-пенсіонери, щоб привітати його з виходом у світ чергової книги.
534 сторінки нової книги (максимум для книг подібного формату) займають статті написані самим автором та журналістами місцевих, обласних та республіканських газет про роботу музею історії Бердичева. Якщо перекласти мовою математики, то це навіть не історія в квадраті, а похідна другого ступеню історії нашого міста.
В збірнику ( а такий формат найбільше полюбляє Павло Степанович для друкованих видань) статті розміщені в хронологічній послідовності їх публікацій і першими з них є ті, де розповідається про нового директора музею історії Бердичева, який в 2013 році очолив Павло Скавронський.
Найбільше статтей про музей написала журналістка Вікторія Кучерява спочатку працюючи в газеті «Бердичівський погляд», а потім співпрацюючи з нашою редакцією. Багато матеріалів про діяльність музею, численні виставки та зустрічі, які були там організовані, писали й інші журналісти «РІО-Бердичів».
Крім просто набору статей, Павло Степанович проробив ще й величезну роботу по їх впорядкуванню, адже він створив не тільки алфавітний покажчик усіх прізвищ, які згадувались в статтях про музей, але й підбив своєрідний рейтинг таких цитувань. На першому місці цього рейтингу звичайно ж сам Павло Степанович, на другому Вікторія Кучерява, третє – мисткиня Ольга Дзюрбей, четверте – журналістка Світлана Семчук, п’яте – «профспілковий бог» (так її назвали сьогодні на педконференції) Анжела Цвєткова, шосте – колишній директор художньої школи Микола Яцюк і сьоме – колишній міський голова Бердичева Василь Мазур.
Книгу високо оцінили, написавши на неї рецензії чимало титулованих істориків України, тож до друку її було рекомендовано Президією Національної спілки краєзнавців України. Як припустив на презентації автор, книга буде корисна і музейним працівникам, і краєзнавцям, і освітянам, і всім тим, хто цікавиться історією нашого міста. Книга вже передана до центральних книгозбірень України, тож сама вже стала історією.
А ті, хто захочуть її придбати, зможуть це зробити в магазині «Транзит», керівник якого і став офіційним видавцем збірника.