На останньому засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради, крім резонансного питання про продовження договорів на міські пасажирські перевезення, було прийнято майже технічне рішення «Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку Бердичівської міської територіальної громади за І півріччя 2023 року».
Інформація про це виконання була того ж дня оприлюднена офіційному сайті міста. Не можна сказати, що там є якісь сенсації, але деякі цифри із життєдіяльності міста є досить цікавими.
94 особи – на стільки збільшилась за півроку кількість суб’єктів господарювання. Це різниця між тими, хто зареєструвався (18 юридичних та 242 фізичних особи) та тими, хто припинив діяльність (4 юридичних та 175 фізичних осіб).
86 звернень розглянуто у міськвиконкомі з питань захисту прав споживачів.
65 повідомлень про початок будівельних робіт та 97 декларацій про готовність до експлуатації об’єктів зареєстровано у міському відділі ДАБК.
481,1 млн гривень надійшло до бюджету Бердичева, що на 14,6% більше, ніж за перше півріччя минулого року.
453,1 млн гривень – використано з бюджету, що на 163 млн більше, ніж в минулому році (теж за І півріччя).
510 багатоквартирних будинків є у Бердичеві, в 227 з них створено 197 ОСББ, 283 будинки обслуговуються в МК ВЖРЕП №7.
6 млн гривень – стільки додатково отримав водоканал з міського бюджету в якості різниці в тарифах та допомоги на виплату заробітної плати.
8,25 млн гривень отримало з бюджету теплоенерго.
3,8 млн гривень профінансовано в І півріччі з бюджету на ремонти доріг, а за рік заплановано виділити на це 24,5 млн гривень, фінансування затримується через дії Казначейства.
22,6 млн гривень профінансовано на ремонт і утримання об’єктів благоустрою.
22,6 млн гривень використано на утримання установ закладів культури.
209,8 млн гривень використано на заклади освіти.
117,1 млн гривень витрачено на утримання медичних комунальних закладів. З них 104,3 млн – кошти НСЗУ, 11,5 млн – з міського бюджету.
Ну і стосовно цифри, винесеної в заголовок статті. Згідно з оприлюдненою та затвердженою інформацією, за перше півріччя 2023 року Музей історії Бердичева відвідали 9,4 тисячі осіб, а Музей єврейства – 7 тисяч. Якщо додати ці дві цифри і поділити на кількість днів у півріччі (включаючи вихідні і свята), то й вийде, що кожного дня до цих двох установ заходило по 90 відвідувачів.
Вхід до наших музеїв безкоштовний, але якщо вони такі популярні, чи не варто вже задуматись про платню хоча б в 20 гривень за вхідний квиток. Це могло б принести відділу культури більш ніж сімсот тисяч гривень на рік (або ж дати уявлення про реальну кількість відвідувачів).
В інформації є ще багато різних цифр щодо життєдіяльності бердичівських комунальних та державних установ, з якими можна ознайомитись на сайті міста, або ж, якщо буде інтерес, ми продовжимо їх наводити тут з детальнішим роз’ясненням.