Незважаючи на похмуру погоду, вже зранку у Бердичеві розпочалися заходи з нагоди 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
На 9-ту годину біля пам’ятника «Визволителям міста Бердичева» по вулиці Європейській зібралися керівництво, учні та вчителі НВК №10, військовослужбовці, голови ветеранських і громадських організацій та бердичівляни, які традиційно беруть участь в покладанні, починаючи з вищезазначеного пам’ятника.
Слідом не забарився і міський голова, і перший його заступник, і депутати, і члени виконавчого комітету Бердичівської міської ради з квітами та вінками. Після покладання до підніжжя пам’ятника тюльпанів, бузку, гвоздик та інших символічних цьому важливому в історії України загалом і в історії Бердичева зокрема дню квітів, потрійного залпу салюту на честь загиблих у війні бердичівлян-визволителів, ходою частина присутніх відправилась до ще одного, не менш важливого пам’ятника.
До розміщеного на території заводу «Прогрес» пам’ятника загиблим робітникам, які у Другій світовій війні ціною власного життя виконували свій обов’язок, ставши на захист Батьківщини, у День Перемоги квіти кладуть не лише нинішні працівники, котрі шанують світлу пам’ять та героїчних подвиг земляків, а й представники міської влади. Саме тому традиційно урочистості у Бердичеві проходять по усталеному плану, і «Прогрес» в ньому є одним із важливих місць вшанування тих, хто був безпосереднім учасником кривавих і трагічних подій минулого століття та чиє життя ці події обірвали. Кожне таке покладання квітів незмінно супроводжується грою Народного аматорського духового оркестру «Прогрес», які виконують почесну місію та супроводжують усі урочистості цього дня – відзначення Дня Перемоги у Бердичеві.
Наступним місцем зібрання громадськості став меморіал «Слава Героям!», біля якого о 10-й годині бердичівляни згадають про події Другої світової війни, про окупацію нашого міста та його визволителів, про сумну статистику загиблих у тій війні та ветеранів, котрі, на жаль, з кожним роком йдуть у Вічність. Опісля всі бердичівляни, які беруть участь в урочистостях з нагоди 74-ї річниці Перемоги над нацизмом пройдуть ходою повз утворений «живий коридор» центральною вулицею міста до військового кладовища.