Такі фантастичні роботи, техніка виконання яких, мабуть, не усім відома, адже саме по собі слово «ошибана» мало про що говорить звичайній пересічній людині, якщо вона, звісно, не читала про це і не захоплюється нею, постали у виставковій залі музею історії Бердичева. Тут наприкінці грудня відбулося відкриття персональної і, більше того, дебютної виставки талановитої бердичівлянки Лариси Кравченко.
Це нині її можна по праву називати саме “бердичівлянкою”, адже у нашому місті жінка оселилася ще у 1991році, через кілька років після одруження з чоловіком, який був уродженцем села Краснопіль Чуднівського району. Сама вона родом з міста Суми, там закінчувала школу, навчалася грі на фортепіано, а потім і здобувала освіту в Сумському машинобудівному технікумі, по закінченню якого отримала червоний диплом. Далі було і навчання в Сумському державному університеті за спеціальністю «інженер-механік».
Проте, очевидно, талант до творчості, який запримітив у неї вчитель під час навчання в Сумській дитячій художній школі, з роками не згас, а посприяв створенню неймовірних картин, які нині милують око бердичівлян.
Стіни Музею історії прикрасили більше ста картин, в яких на картоні поєдналися фарби і різного роду рослини. Тут і квіти, і листочки, і травинки, з яких майстерно викладено портрети та пейзажі. І такою делікатною та витонченою, а ще не менш приємною для душі роботою Лариса Кравченко захоплюється більше 10 років. В цьому її підтримують і чоловік, і двоє синів. До речі, чоловік допомагав у придбанні рамок для картин, оформленні робіт, якими у хаті вже всі стіни прикрашені.
Підручні матеріали для своїх шедеврів знаходить у природі, бо проводячи літо у селі Краснопіль, жінка збирає і рослини, і навіть метеликів, котрих знаходить на дорозі чи у павутинні. Тому, як то кажуть, під час виконання художніх робіт ні одна тварина не постраждала.
Завдяки працівникам музею, які відгукнулися на прохання допомогти оформити виставку, картини Лариси Кравченко змогли побачити бердичівляни. Вони акуратно і в одну лінію розташувалися на стінах, учасники організації виставки прив’язували сотні ниток та спеціально добивалися порядку в оформленні і розміщенні робіт, аби відвідувачі могли сповна насолодитися творчістю жінки та її картинами у техніці японського виду мистецтва під назвою «ошибана».
А хто, можливо, ще не знає про цю виставку або не встиг зазирнути до Музею історії Бердичева, має таку можливість, адже картини бердичівлянки пробудуть тут до 22 січня.