Найкращих, найрідніших, наймиліших вітали у Бердичівські міській бібліотеці для дітей. Юні читайлики та їх рідні зустрілися на Святі Матері і сім’ї.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Родинна атмосфера, ніжні мелодії, квіткові композиції, слова щирих привітань – по-домашньому тепле дійство об’єднало різні покоління: юних бердичівлян, маленьких гостей міста та їх матусь і бабусь.
У бібліотеці для дітей Бердичівської міської територіальної громади панував весняний настрій. Він розцвітав в усмішках та святкових словах ведучої програми – бібліотекаря Світлани Вдовиченко і її помічниць-розумниць – студентки Марії Мазяр та школярки Марії Павлюк.
Все починається з дитинства, з колискової – «душі, яка ходить навшпиньках»… Зразковий театр пісні «Краплинки» ЦПО ім. Олександра Разумкова (керівник – Олена Вялова) виспівував, передаючи материнську ніжність, даруючи казку з чарівного кошика Соньки-Дрімки…
День Матері крокує планетою понад 100 років. В Україні він має триєдину суть. У травні ми вшановуємо Пресвяту Богородицю, неньку Україну та рідних матусь. Одне з найулюбленіших і найтепліших свят відзначають у 85-и країнах світу. У багатьох мовах найдорожче слово «Мама» починається з літери «М» і звучить милозвучно, лагідно та променисто: мати, матінка, матуся… В ньому – спогади, ласка і доброта… Кожна мама схожа з весною, пестить, тішить та голубить донечок і синочків.
На зустрічі у дитячій бібліотеці маленькі пташенята дарували своїм рідненьким світлі пісні, слова сердечної подяки, побажання любові, радості та миру, здійснення надій і мрій та зворушливий поетичний віночок. І всі разом, діти й дорослі, співали про милу серцю мамину сорочку. А потім обмінювалися компліментами. Свою матусю Дарина Краснікова називає «доброю, сміливою, красивою, щирою і творчою». З любов’ю говорить про милу неньку 4-річна Віка Герасимчук: «Гарна, ніжна – моя!» Вадим Розвадовський адресує мамі щирий монолог: «Найкраща, єдина, такої у світі більш не знайти!»
Матусям і бабусям було цікаво отримати від маленького чарівника жартівливі передбачення: комусь випала подорож, комусь – нове придбання чи надходження на банківський рахунок, а когось очікують творчі справи або ж великий ремонт у домівці!
Разом гратися та брати участь у конкурсах – для батьків і дітей справжнє задоволення! Отож згадували персонажів мультфільмів, жартували й креативили. Нагодувати матусь та бабусь попкорном, користуючись японськими паличками, виявилося чимало бажаючих. Запальні рухи від юних танцюристів – подарунок винуватицям святкової зустрічі. Конкурс «Танці без меж» викликав бурю емоцій. Спробуйте станцювати головою, плечима, пальцями чи бровами – це підвищить тонус і підніме настрій!
Невдовзі залою лунали улюблені українські пісні: «Ой у лузі червона калина», «Стефанія», «Думи», «Обійми», «Мам» та інші.
Берегині книгозбірні стали для друзів-читайликів бібліомамами, які завжди дадуть пораду, обіймуть, підтримають та надихнуть. А вони теж були дітьми. У фотогалереї – портрети бібліотекарок-малючок. Їх юні читачі впізнавали за очима та усмішками.
Нещодавно, під час майстер-класу, дітлахи готували вітальні листівки з квітами. На святковому вечорі вони дарували їх мамам, обіймаючи і дякуючи своїм сонечкам та зіронькам за турботу і терпіння, вогники тепла й доброти, за казки, які бережуть у серцях, за мрії-крила, що дали.
Зразковий ансамбль фольклорного співу «Вінець» ЦПО ім. О. Разумкова та керівник колективу Лариса Куліченко потішили всіх веснянками і веселими піснями. Для матусь та бабусь – найголовніших людей у родині – звучали велична здравиця «Многая літа» та щирі послання: «Кожна мама – особлива і неповторна. Кожна – Ангел Хранитель. Все на землі – від материнських рук».
Зустріч, яка зігріває душу, тривала… Сяяли очі, розливалася теплими струмками радість…